Plakát k filmu: Moje století

Moje století Moje století

dokina.cz
6,0

Premiéra 2. 5. 2019
Česká Republika, 2019, 104 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Theodora Remundová | celý štáb
Hrají:
David Čálek | všichni herci

Moje století je mozaikou příběhů ze století naší republiky ve vzpomínkách stoletých obyvatel od vzniku Československa až k jejich/její současnosti. „Malé“ osudy protagonistů z většiny regionů naší země prostupují archivními obrazy zásadních historických událostí. Dokument je dobrodružným pátráním po naší národní identitě. Po tom, kdo jsme byli a kdo jsme. Sledujeme subjektivní svědectví žijících 25 stoletých lidí v historii naší republiky.

Zásadní momenty jejich osobních příběhů sledujeme v souvislosti se společenskými proměnami od první republiky přes 2. světovou válku, 50. léta, rok 1968 a normalizaci až k sametové revoluci. Některým společenské proměny zásadně změnily směřování osudu, jiní se přizpůsobili. Výsledná mozaika zdůrazňuje individuální prožitky, postoje, názory, reflektuje proměnu času a dojímá v dotecích s dobou dávno minulou skrze bezmála zázrak žijícího stoletého člověka.

Moje století je mozaikou příběhů ze století naší republiky ve vzpomínkách stoletých obyvatel od vzniku Československa až k jejich/její současnosti. „Malé“ osudy protagonistů z ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Moje století

 • Recenze Moje století na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Eduard Marek se skautskou přezdívkou Hroznýš se ve 102 letech chystá na tandemový seskok padákem. „To jsou praví superhrdinové, ne ti umělí z Avengers,“ tvrdí Theodora Remundová o pětadvaceti stoletých aktérech svého dokumentu Moje století, který jde do kin.

Trailer k filmu

Související články k filmu Moje století

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Plážový povaleč a propad do paralelního světa

  Filmové premiéry: Plážový povaleč a propad do paralelního světa

  2. 5. 2019 08:05 Nález městečka na školení dokonalých hraček, stále sjetý plážový povaleč a vagabund, propad do paralelního světa, starosti života v bohaté, průmyslově rozvinuté společnosti a mozaika příběhů ze století naší republiky. Tento týden přináší 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.