Plakát k filmu: Moje letní prázdniny

Moje letní prázdniny How I Spent My Summer Vacation

dokina.cz
6,3

Premiéra 24. 5. 2012
USA, 2012, 95 min

Žánr:
thriller, akční
Režie:
Adrian Grunberg | celý štáb
Hrají:
Mel Gibson, Peter Stormare, Jesús Ochoa, Patrick Bauchau, Bob Gunton | všichni herci

Moje letní prázdniny, film z produkce hvězdného Mela Gibsona, který si v něm i vystřihl hlavní roli, je plný akce a vzrušení a nepostrádá ani prvky černé komedie.

Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity.

V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech.

Filmové El Pueblito vzniklo podle skutečné předlohy v podobě el Centro de Readaptacion Social de la Mesa, které vzniklo v roce 1956 v Tijuaně jako experiment, kde 2000 vězňům bylo dovoleno vzít se s sebou do vězení své ženy, děti, přítelkyně a celé své rodiny a integrovat je do prostor věznice, čímž vzniklo tzv. vězeňské ghetto.

Moje letní prázdniny, film z produkce hvězdného Mela Gibsona, který si v něm i vystřihl hlavní roli, je plný akce a vzrušení a nepostrádá ani prvky černé komedie. Ten den pro ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 48 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Moje letní prázdniny

 • Recenze Moje letní prázdniny na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Mel Gibson je zpátky. Stejně cool, stejně sympatický, stejně drsný. A i když to tak ze začátku nevypadá, mexické vězení si brzy omotá kolem prstu. Jestliže vám tahle devadesátková herecká hvězda chyběla, budete určitě spokojeni, protože Gibson se vrací ve skvělé formě a navíc ve filmu, jemuž by sice evidentně prospěl větší rozpočet, ale i tak jeho tvůrci zvládají kombinovat napětí, akci i trochu drsný humor.

 • Recenze Moje letní prázdniny na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Mel Gibson jako hardcore gangster, který se po nevydařené loupeži dostane do pekelného mexického vězení, které je ožná ještě o něco víc hardcore, než on. A nejenže se odsud chce dostat, chce taky získat zpátky pár milónků z té loupeže, které má v rukou buď policie nebo gangsteři. Trailer lže. Film není zdaleka taková komedie, jak se snaží naznačit (ty doprovodné monology v něm například nejsou, aspoň ne v této sarkastické podobě). Zajímavé je, že tento film, který Gibson také produkoval a napsal k němu scénář, je už teď promítán na amerických kabelovkách (do kin tam vůbec nešel). Kdybychom brali v úvahu tyto skutečnosti, je výsledek nadprůměrný. Ale srovnání s plnohodnotnými hollywoodskými filmy nesnese. Problém není ani tak v rozpočtu, jak v nedostatečných zkušenostech debutujícího režiséra, který nedokázal z poměrně náročného námětu vytěžit to, co se dalo. Námět není "náročný" ve shakespearovském smyslu (děj je vlastně úplně náhodný, nedávající příliš smyslu, a všichni řeší situace mnohem složitěji a méně logičtěji, než by měli), nýbrž v tom, že film by měl mít poměrně precizní atmosféru, oscilující na hraně mezi drsným vězeňským dramatem a něčím zábavným od Tarantina nebo Rodrigueze (v době kdy točili cool nezávislé věci). To se režisérovi občas daří, ale dost často ne, takže jsme nejednou svědky podivné neočekávané skokové změny atmosféry od zneužívání dětí a prznění jejich matek k infantilnímu groteskovému vtipu. Nebo od Muže v ohni k Dannyho parťákům . Film zkrátka obsahuje hodně scén, které by mohly být cool / drsné / komické, ale každá má jiný styl a jsou poskládané dohromady dost chaoticky. A obsazení Mela Gibsona se nejeví jako nejšťastnější volba, protože jeho role vypadá jako by byla napsána pro někoho výrazně mladšího a bezstarostně šarmantnějšího. Zkrátka, celý film vypadá jako nějaká polobizarní nezávislá ne úplně špatná straight-to-DVD záležitost, jen má neočekávaně v hlavní roli Mela Gibsona, který byl ještě nedávno filmovou superhvězdou.

Trailer k filmu

Související články k filmu Moje letní prázdniny

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Moje letní prázdniny

  Moje letní prázdniny

  20. 5. 2012 09:44 Moje letní prázdniny, film z produkce hvězdného Mela Gibsona, který si v něm i vystřihl hlavní roli, je plný akce a vzrušení a nepostrádá ani prvky černé komedie.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.