Plakát k filmu: Modlitba

Modlitba La prière

dokina.cz
6,5

Francie, 2018, 107 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Cédric Kahn | celý štáb
Hrají:
Damien Chapelle, Àlex Brendemühl, Louise Grinberg, Hanna Schygulla, Anthony Bajon, Antoine Amblard | všichni herci

Příběh dvaadvacetiletého Thomase, který se přijíždí se svou závislostí na heroinu poprat do katolického rehabilitačního centra ve francouzských Alpách, je studií (ne)dobrovolné řehole a proměny prchlivého adolescenta ve svébytnou duchovní bytost. Největšími přednostmi filmu jsou neokázalá, precizní režie, odvaha vyprávět příběh v bolestivém detailu a brilantní casting. Kahnův film je pokornou charakterovou studií i formálně čistou, tichou oslavou lidského soucitu a odhodlanosti – nenápadný, ale pronikavý a nesentimentální snímek o víře, možnostech nápravy, různých podobách závislosti a obtížné volbě mezi láskou k člověku a láskou k Bohu.

Příběh dvaadvacetiletého Thomase, který se přijíždí se svou závislostí na heroinu poprat do katolického rehabilitačního centra ve francouzských Alpách, je studií (ne)dobrovolné ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Modlitba

 • Recenze Modlitba na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Za hlavní roli ve francouzské Modlitbě si Anthony Bajon odnesl z Berlinale Stříbrného medvěda pro nejlepšího herce. A právě výkon mladíka na hony vzdáleného představě krasavce upoutá v novince českých kin i diváky, jimž nic neříkají ani drogy, ani víra. Tedy dvě cesty, mezi nimiž hrdina volí.

 • Recenze Modlitba na Total film

  Recenze Total film 62

  Modlitba (2018) Snímek o síle víry ale nakonec může mnohým připadat příliš jednosměrný ve svém vyznění, byť se ho autoři snaží na závěr trochu zpochybnit. Modlitba vám možná dodá kýžený klid a odžijete si s ní pár momentů, ale nejspíš to nebude film, který byste nutně chtěli vidět ještě jednou.

Trailer k filmu

Související články k filmu Modlitba

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Děsivý přízrak a evakuace z obléhaného Leningradu

  Filmové premiéry: Děsivý přízrak a evakuace z obléhaného Leningradu

  18. 4. 2019 10:00 Děsivý přízrak uvězněný mezi nebem a peklem, legrační a roztomilá postava dobrodružného snímku, záchranná výprava jedné berušky, mravence a pavouka, dvaadvacetiletý Thomas bojující se závislostí na heroinu v katolickém rehabilitačním centru a evakuační člun na cestě z obléhaného Leningradu. Tento týden přináší 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.