Plakát k filmu: Mládí

Mládí Giovinezza, La

dokina.cz
7,2

Premiéra 8. 10. 2015
Anglie, Francie, Itálie, Švýcarsko, 2015, 118 min

Žánr:
drama
Režie:
Paolo Sorrentino | celý štáb
Hrají:
Gabriella Belisario, Laura De Marchi, Rachel Weisz, Paul Dano, Harvey Keitel, Alex MacQueen | všichni herci

Film se odehrává v prostředí luxusního alpského hotelu, kde se setkávají dva staří přátelé, skladatel a dirigent Fred a filmový režisér Mick. V hvězdném hereckém týmu najdeme taková jména jako Rachel Weisz, Michael Caine, Jane Fonda nebo Harvey Keitel.

Film se odehrává v prostředí luxusního alpského hotelu, kde se setkávají dva staří přátelé, skladatel a dirigent Fred a filmový režisér Mick. V hvězdném hereckém týmu najdeme ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 11 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Mládí

 • Recenze Mládí na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Sorrentina tu objektivně nerozsoudím, ani se o něco takového nepokusím. Natočil opět nejvýraznější „mainstreamový art“ sezóny, což stačí čtenářům deníku Právo, ale méně spokojení než minule jsou téměř všichni, kdo vnímají kontext, ať ho doposud rádi měli, nebo ne. Pokud bych měl jako recenzent nabídnout nějaké východisko, odečtěte si od svého hodnocení Velké nádhery dva body...

 • Recenze Mládí na fffilm

  Recenze fffilm 80

  V superluxusním horském hotelu / sanatoriu kdesi ve Švýcarských Alpách se - jako tradičně každé léto - znovu setkávají staří přátelé: Skladatel a dirigent (Michael Caine) a scenárista a režisér (Harvey Keitel). Zatímco Caine chce mít od celého světa pokoj a odmítá i nabídku koncertovat pro britskou královnu, Keitel se snaží spolu s pěti mladými hipsterskými scenáristy dokončit scénář svého nového filmu, který má završit jeho životní tvorbu. K nim se připojí mladá hollywoodská hvězda (Paul Dano), Caineova dcera (Rachel Weiszová), kterou právě opustil Keitelův syn a mnoho divných hotelových hostů. Ti všichni nějakým způsobem narušují idylické rozhovory obou starců o píchání zamlada a prostatě zastara. Nový film Paola Sorrentina má těžko popsatelnou atmosféru, kterou si ovšem přiblížíte velmi snadno, pokud jste viděli jeho film Velká nádhera . Nejzásadnější rozdíly spočívají v tom, že film je v angličtině (tudíž z něj budete více mít, pokud vládnete tímto jazykem) a že má kromě mnoha a mnoha meditativních, pocitových a zcela WTF scén také něco, co se dá nazvat "zápletkou".

 • Recenze Mládí na iDnes

  Recenze iDnes 80

  Karlovarské publikum má vkus. Cenu diváků letos udělilo snímku Mládí, který teď festival spolu s ČT a distribuční firmou Aerofilms uvádí do kin. Film nelze převyprávět, pouze shrnout jediným slovem: překrásný.

 • Recenze Mládí na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  I v tomto filmařském počinu Paola Sorrentina je zřejmé, jak velký význam přikládá hudbě a také vizuálnímu zpracování. Každý obraz je mistrovským dílem, které si máme chuť zapamatovat navždy. Sedíme na sedadlech kina a hltáme Mládí doslova s otevřenou pusou. Skvělé herecké obsazení (Caine, Keitel, Fonda,...) navíc zajímavě doplňuje velké množství známých lidí, které ve filmu hrají sami sebe.

 • Recenze Mládí na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Italský režisér Paolo Sorrentino je nazýván novým Fellinim, což je sice odvážné, leč výstižné srovnání. Před dvěma roky okouzlil mnohé diváky i oscarovou porotu Velkou nádherou, opulentní mozaikou o úpadku současné společnosti reflektovaném prostřednictvím římské intelektuální smetánky, která byla právem přirovnávána k Felliniho Sladkému životu. Jeho nejnovější počin Mládí se veze na trochu podobné vlně, ale přitom vypráví o mnohem univerzálnějších tématech, což jej činí divácky přístupnějším, o čemž svědčí i Cena diváků z festivalu v Karlových Varech.

 • Recenze Mládí na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Režisér oscarové Velké nádhery přemítá nad pomíjivým mládím a podléháním stáří.

 • Recenze Mládí na Total film

  Recenze Total film 60

  Mládí (2015) Po Velké nádheře přichází docela velké zklamání. Sorrentino se opájí úžasným audiovizuálem i skvělými herci, poprvé ale nemá moc co říct.

Související články k filmu Mládí

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Říjnoví herci: velké hvězdy i mladá naděje

  Říjnoví herci: velké hvězdy i mladá naděje

  7. 10. 2015 19:00 Užijte si podzimní nášup! Do projekčních sálů dorazí řada stars, u nichž se charisma snoubí s hereckým uměním. Na řadu přijde slavný hollywoodský veterán i jedna mladá herecká naděje. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.