Plakát k filmu: Místo u moře

Místo u moře Manchester by the Sea

dokina.cz
8,3

Premiéra 9. 2. 2017
USA, 2016, 137 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Kenneth Lonergan | celý štáb
Hrají:
Casey Affleck, Kyle Chandler, Quincy Tyler Bernstine, Ben O'Brien, Richard Donelly, Virginia Loring Cooke | všichni herci

Snímek Místo u moře, nejnovější film úspěšného scenáristy a režiséra Kennetha Lonergana, vypráví příběh osamělého bostonského údržbáře, jemuž se zcela změní život poté, co se vrací do svého rodného města, aby se zde postaral o svého dospívajícího synovce. Místo u moře, příběh rodiny Chandlerů, žijící po generace v rybářské vesničce v Massachusetts, je dojemný a současně i nečekaně humorný portrét, zobrazující sílu rodinné lásky, život v menších komunitách, obětování se a také naději.

Po smrti svého staršího bratra Joea (Kyle Chandler) zjišťuje Lee Chandler (Casey Affleck) s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka (Lucas Hedges). Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního šestnáctiletého Patricka. Je také nucen se vyrovnat se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea.

Snímek Místo u moře, nejnovější film úspěšného scenáristy a režiséra Kennetha Lonergana, vypráví příběh osamělého bostonského údržbáře, jemuž se zcela změní život poté, co se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 38 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 110.00 CZK 330.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Místo u moře

 • Recenze Místo u moře na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Především díky skvěle vystavěnému scénáři představuje Místo u moře silný a drásavý film, na který budete ještě dlouho myslet. Prostě syrové drama, jak má být.

 • Recenze Místo u moře na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Casey Affleck žije depresivní osamocený život údržbáře v Bostonu a je nucen vypravit se do městečka, kde právě zemřel jeho bratr (také osamocený) a zanechal po sobě šestnáctiletého syna. Sledujeme jeho snahu nějak si porozumět se synovcem i s ostatními obyvateli města, kde vyrůstal. Současně se prostřednictvím různých flashbacků vracíme do minulých let a zjišťujeme, jaké strašné věci se Affleckovi a jeho rodině v minulosti přihodily a zanechaly na nich stopy (např. že jeho bratr byl Batman)... Film Místo u moře napsal a režíroval Kenneth Lonergan, který má především divadelní zkušenosti (napsal Gangy New Yorku a režíroval dva filmy, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli). A je to film, který velice připomíná ty nejlepší české filmy žánru "všichni jsou v prdeli" - jen je v něm o něco víc rybářů a něco méně Romů.

 • Recenze Místo u moře na iDnes

  Recenze iDnes 75

  Šest oscarových nominací má Místo u moře, které právě vstupuje do našich kin. A z nich se největší šance právem dávají Caseymu Affleckovi, jenž za roli nedobrovolného navrátilce do rodných míst získal už Zlatý glóbus.

 • Recenze Místo u moře na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Místo u moře je unikátní a osvěžující dílo, s čímž se v dnešní době málokdy setkáme. Počínaje dojemným příběhem přes skvělé herecké výkony až po nezapomenutelnou atmosféru, kterou s sebou snímek nese. Na diváka film zapůsobí, a ještě dlouho po zhlédnutí zanechá silný dojem. Nominace na Oscara jsou za tento snímek zcela oprávněně, jak režisér, tak hlavní herec. Navíc, kdyby Casey Affleck vyhrál, znamenalo by to, že by spolu s Benem byli první dva bratři, kteří oba získali Oscara za hlavní roli.

 • Recenze Místo u moře na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Na šest Oscarů nominované drama Místo u moře (včetně kategorií Nejlepší film, Nejlepší režie a Nejlepší původní scénář) je o chlapíkovi jménem Lee Chandler (Casey Affleck), jehož na začátku vidíme, jak se svým bratrem a jeho malým synem Patrickem chytá na jejich lodi ryby a je šťastný. A je to zároveň poslední místo filmu, v němž je šťastný. Poté se totiž děj posune o několik let dopředu, kdy je Lee zachmuřený, rozvedený, dělá za mizerné peníze mizernou práci domovníka a táhne se za ním stín čehosi strašného z jeho minulosti.

 • Recenze Místo u moře na Total film

  Recenze Total film 90

  Místo u moře (2016) Střídmý a ve své formě jedinečný snímek, který patří k vrcholům loňského filmového roku. Svých 6 nominací na Ceny Akademie si jednoznačně zaslouží.

Trailer k filmu

Související články k filmu Místo u moře

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Předávání Oscarů je za dveřmi! Ze kterého z nominovaných snímků se stane ten Nejlepší film?

  Předávání Oscarů je za dveřmi! Ze kterého z nominovaných snímků se stane ten Nejlepší film?

  24. 2. 2017 16:00 Noc z neděle 26. února na pondělí 27. února se ponese v duchu předávání nejprestižnějších filmových cen Oscar. Pojďme si připomenout, které snímky byly nominovány v kategorii Nejlepší film. Je mezi nimi i ten váš favorit?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Hororová Samara a nahlédnutí do zákulisí Bílého domu

  Filmové premiéry: Hororová Samara a nahlédnutí do zákulisí Bílého domu

  1. 2. 2017 10:00 Děsivá Samara v online světě, boj s absurdními byrokratickými procesy, filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století a příběh osamělého bostonského údržbáře, jemuž se zcela změní život poté, co se vrací do svého rodného města, aby se zde postaral o svého dospívajícího synovce. V 5. týdnu tohoto roku čeká na české diváky 5 filmových premiér včetně dokumentu o Richardu Müllerovi, významné osobnosti hudební branže v ČR i na Slovensku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Místo u moře - recenze

  Místo u moře - recenze

  1. 2. 2017 08:00 Casey Affleck žije depresivní osamocený život údržbáře v Bostonu a je nucen vypravit se do městečka, kde právě zemřel jeho bratr (také osamocený) a zanechal po sobě šestnáctiletého syna.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.