Plakát k filmu: Mission: Impossible III

Mission: Impossible III Mission: Impossible III

dokina.cz
7,2

USA, Německo, Čína, 2006, 126 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční
Režie:
J.J. Abrams | celý štáb
Hrají:
Tom Cruise, Philip Seymour Hoffman, Ving Rhames, Billy Crudup, Michelle Monaghan, Jonathan Rhys Meyers | všichni herci

Mission: Impossible a Tom Cruise. Dva filmové pojmy, které se staly do určité míry synonymem. Tajný agent Ethan Hunt, pro něhož není splnění žádné mise nemožné, se vrací už potřetí a přivádí ho jeden z nejvyhledávanějších režisérů současnosti J. J. Abrams. V jeho pojetí se Mission: Impossible stala moderním akčním filmem, který nabízí divákům kromě zvýšené hladiny adrenalinu i chytrou zápletku s řadou zvratů.

Ve chvíli, kdy agent Ethan Hunt uslyší okřídlenou formulku, že se právě vyslechnuté zadání jeho další mise samo automaticky zničí za pět vteřin, určitě nepředpokládá, že ho čeká asi nejtěžší úkol v jeho dosavadní kariéře, který navíc komplikuje fakt, že tentokrát je to i osobní. "Mise začíná hodně přímočaře, jako záchranná akce, kterou provází spousta explozí a kaskadérských výkonů. Záhy ale zjistíte, že nic není takové, jak se zdá, a prosté potěšení z akční podívané doplní hlubší emoce.

Chceme prostě, aby diváci dostali víc, než očekávají, a aby se na konci filmu cítili lépe než na jeho začátku," říká režisér Abrams, který je výkonným mozkem nejpopulárnějších seriálů současnosti Ztraceni a Alias. Stejně jako ve druhém díle, kdy tím děsil štáb v čele s režisérem Johnem Woo, se i tentokrát Tom Cruise rozhodl točit většinu akčních scén sám. "Trénoval jsem celý rok, dokonce i během natáčení Války světů. Když už jsem se rozhodl zvládnout sám ty kaskadérské kousky, nemohl jsem si dovolit vypadat v záběrech trapně, nebo si třeba při nějakém skoku zlomit kotník," říká hlavní hvězda filmu.

Tom Cruise ale není jediné "velké jméno", které zdobí tuto akční podívanou. V roli hlavního záporáka, bezohledného obchodníka se zbraněmi Owena Daviana, se představí Philip Seymour Hoffman, čerstvý držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon, dále Laurence Fishburne (trilogie Matrix), Ving Rhames (první dva díly série Mission: Impossible) nebo Keri Russell (Údolí stínů). Vzhledem k tomu, že první dva díly společně v kinech vydělaly přes 1 miliardu dolarů, očekává se, že i třetí filmová mise Ethana Hunta se stane jedním z kasovních trháků roku 2006.

Mission: Impossible a Tom Cruise. Dva filmové pojmy, které se staly do určité míry synonymem. Tajný agent Ethan Hunt, pro něhož není splnění žádné mise nemožné, se vrací už ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 502 hlasů
 • -

Související články k filmu Mission: Impossible III

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vzpomínáme na sérii Mission Impossible - špionážní film čtyřikrát jinak

  Vzpomínáme na sérii Mission Impossible - špionážní film čtyřikrát jinak

  28. 7. 2015 21:30 Jenom velmi těžko by se v nynějším filmu hledala série tak pestrá jako pentalogie snímků Mission Impossible, jejíž pátý díl s žertovným podtitulem Národ grázlů nyní razí do kin. Někdejší adaptace televizního seriálu hledala svou identitu až do čtvrtého dílu, vzniklého v režii Brada Birda. Mrkněte se, jak se různí režiséři snažili Mission Impossible pojmout po svém - a jak se na tom vždy promítly dobové tendence filmové akce. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Čínští cenzoři zkrátili film Atlas mraků o téměř 40 minut

  Čínští cenzoři zkrátili film Atlas mraků o téměř 40 minut

  26. 1. 2013 10:00 Téměř 40 minut bylo vystříháno z nového hollywoodského filmu Atlas mraků, aby byl "vhodný" pro čínský trh. Jak napsala agentura AP, z filmu zmizely všechny homosexuální i heterosexuální milostné scény.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nové Hvězdné války bude režírovat J. J. Abrams

  Nové Hvězdné války bude režírovat J. J. Abrams

  25. 1. 2013 15:36 Nový film slavné série Hvězdných válek bude režírovat J.J. Abrams, který se podílel i na další sci-fi legendě, seriálu Star Trek. Napsala to ve čtvrtek americká filmová média.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.