Plakát k filmu: Miss Hanoi

Miss Hanoi Miss Hanoi

dokina.cz
5,4

Premiéra 9. 8. 2018
Česká Republika, Slovensko, 2018, 90 min, od 12 let

Žánr:
drama, kriminální
Režie:
Zdeněk Viktora | celý štáb
Hrají:
Ha Thanh Nguyen, David Novotný, Ján Jackuliak, Miroslav Hruška, Jiří Kocman, Radim Madeja | všichni herci

V malém příhraničním městě je silná vietnamská komunita. Ve městě byla před čtyřmi lety zavražděna vietnamská dívka Hien, krátce poté, co vyhrála okresní soutěž krásy. Jejím vrahem byl nezletilý Jan Polanský. Vrah byl jako nezletilý umístěn do výchovného ústavu, odkud ho po dovršení plnoletosti právě pustili. Krátce poté je nalezen mrtvý.

Na místo činu přijíždí z okresní kriminálky zkušený vyšetřovatel kapitán Kříž, který není vůbec nadšený, když dostane k ruce místní policistku vietnamského původu Anh. Anh musí překonávat nejen předsudky těch, kteří nepřijali fakt, že Vietnamka může dělat policistku, ale i tlak ze strany vlastní rodiny, která se také nesmířila s výběrem jejího povolání. Do toho Kříž navíc zjišťuje, že Anh má až podezřele blízko k rodině oběti.

V malém příhraničním městě je silná vietnamská komunita. Ve městě byla před čtyřmi lety zavražděna vietnamská dívka Hien, krátce poté, co vyhrála okresní soutěž krásy. Jejím ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Miss Hanoi

 • Recenze Miss Hanoi na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Politicky korektní detektivka Miss Hanoi sice míří do kin, ale její pravý čas zřejmě přijde až na obrazovce, kam patří spíše.

 • Recenze Miss Hanoi na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Odsouzený mladík, který ve městě Varnsdorf před čtyřmi lety zabil vietnamskou Miss severní Čechy, je krátce po svém propuštění nalezen zavražděný v nedalekém lese. Vyšetřování se ujímá zkušený, ale také zapšklý, cynický, nihilistický a poněkud rasistický kriminalista (David Novotný), jemuž vůbec nevoní případ opřený o vietnamskou komunitu, tím spíš, že má na něm spolupracovat s novopečenou, leč ambiciózní a schopnou vietnamskou policistkou, hlavní hrdinkou filmu (Ha Thann Špetlíková, kterou mohou znát televizní diváci z Ordinace v růžové zahradě, a pro niž je česká krimi Miss Hanoi její první filmovou rolí).

 • Recenze Miss Hanoi na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Filmový výlet do vietnamské komunity si rádoby střílí z rasistických předsudků, ale nepodaří se mu udělat dost pro to, aby na nich něco změnil. O nekompromisním vyšetřovateli Křížovi se toho moc nedozvíme, přestože jde o zajímavou postavu, zatímco hlavní hrdinku musíme následovat i do sprchy. I když Miss Hanoi nebude příběhem ani atmosférou konkurovat špičkovým severským detektivkám, je příjemným pokusem udělat u nás něco po svém, jinak, a především nejen lacinou zábavu.

Související články k filmu Miss Hanoi

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.