Plakát k filmu: Miluj souseda svého

Miluj souseda svého St. Vincent de Van Nuys

dokina.cz
7,0

USA, 2014, 103 min

Žánr:
komedie
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Bill Murray, Naomi Watts, Melissa McCarthy, Jaeden Lieberher, Chris O'Dowd, Terrence Howard, Scott Adsit, Katharina Damm | všichni herci

Vincent (Bill Murray) je stárnoucí válečný veterán jak se patří - mrzutý a nepříjemný na všechny lidi. Když se do sousedního domu nastěhují noví sousedé, jeho poklidný život se obrátí vzhůru nohama a on má najednou každý den na krku 12letého kluka. Ačkoliv je Vincent cynik, který sází, miluje whisky a dost často navštěvuje striptýzové kluby, nakonec se z něj stane ten nejlepší přítel pro chlapce, který se právě vyrovnává s rozvodem svých rodičů, novou školou a novým životem.

Vincent (Bill Murray) je stárnoucí válečný veterán jak se patří - mrzutý a nepříjemný na všechny lidi. Když se do sousedního domu nastěhují noví sousedé, jeho poklidný život se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Miluj souseda svého

 • Recenze Miluj souseda svého na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Bill Murray vypadá, že jede na autopilota, ale stejně postavu neomalence a sprosťáka Vincenta dovádí k dokonalosti. Koho jiného byste chtěli za chůvu pro desetileté děcko? Jeho svěřenec se za hodinu naučí víc než za celou základku. Divákovi naopak bude připadat, že tohle všechno už viděl někde jinde.

 • Recenze Miluj souseda svého na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Bill Murray je Vincent. Vincent je tak trochu dost svině, je sprostý, krade, nemá to v hlavě úplně v pořádku, a když se vedle něj nastěhuje tlustá Melissa McCartyhová s malým synkem Oliverem, shodou náhod dojde k tomu, že ho začne hlídat, když je matka v práci (samozřejmě za peníze). A - jak už asi tušíte - Vincent se s Oliverem tak nějak "skoro skamarádí" a Oliver jako jeden z mála nahlédne do Vincentovy skutečné historie, která je bohatší, než by se zdálo. No a protože v Oliverově škole zrovna mají za úkol připravit referát o "svatých kolem nás", tak - jak jistě tušíte... A tak dále. V této hořké komedii (tak hořké, že např. Melissa McCarthyová se ani nedá označit za komediální postavu) především excelují herci. Především Bill Murray mé svého Vincenta vyhmátnutého naprosto precizně, ale překvapivě vtipná je také k nepoznání hnusná a těhotná Naomi Wattsová jako nepříliš sofistikovaná ruská kurva (kterou si Vincent platí).

 • Recenze Miluj souseda svého na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Návštěvníci americké komedie Miluj souseda svého, které vévodí Bill Murray a již Theodore Melfi režíroval jako svůj celovečerní autorský debut, mají o zážitku předem jasnou představu: mix filmů Kolja a Lepší už to nebude. Nespletou se.

 • Recenze Miluj souseda svého na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  I když se film otírá o poměrně vážná témata (šikana, sázení, dluhy, prostituce, péče o staré a nemocné…), dělá to s grácií a hezky hořkým humorem. Celý příběh o tom, jak si dva lidé mohou navzájem pomoci, ubíhá s lehkostí a umožní nám několikrát zamáčknout slzu jak dojetí, tak smíchu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Miluj souseda svého

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Miluj souseda svého - Bill Murray v roli nerudného dědka, recenze nové komedie

  Miluj souseda svého - Bill Murray v roli nerudného dědka, recenze nové komedie

  6. 1. 2015 18:00 Stačí si pořádně přečíst titulek a každému filmovému divákovi dojde, že jde o další snímek na téma, jak nepříjemný morousovitý chlap začal být hodným a vtipným pánem, který se začne přátelit s dítětem od sousedství. Bill Murray podává opět výborný výkon a vlastně vůbec nevadí, že film je předvídatelný jako roční období.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Lednové herečky - severská kvalita z Norska i padesátiletá kráska Famke Janssen

  Lednové herečky - severská kvalita z Norska i padesátiletá kráska Famke Janssen

  5. 1. 2015 18:00 Nový rok začne čekáním na opožděné oscarové snímky, shodou náhod však do kin zamíří i série filmů nebo hereček více či méně asociovaných se severskou kinematografií. Od psychologického dramatu Vyšší moc, přes další roli představitelky Fincherových Mužů, kteří nenávidí ženy, až po autobiografii Alana Turinga, bude co sledovat. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.