Plakát k filmu: Mělčiny

Mělčiny Shallows, The

dokina.cz
6,2

Premiéra 11. 8. 2016
USA, 2016, 86 min

Žánr:
thriller, drama
Režie:
Jaume Collet-Serra | celý štáb
Hrají:
Blake Lively, Óscar Jaenada, Brett Cullen | všichni herci

V napínavém thrilleru Mělčiny se Nancy (Blake Lively) vydává osamoceně surfovat na odlehlé pláži. V průběhu surfování je napadena velkým bílým žralokem a zůstane uvězněna na moři jen nedaleko od břehu. Ačkoliv ji od přežití dělí pouhých 200 metrů, jejich překonání se ukáže být otázkou souboje dvou vůlí. Jedná se o Čelisti pro zcela novou generaci diváků.

V napínavém thrilleru Mělčiny se Nancy (Blake Lively) vydává osamoceně surfovat na odlehlé pláži. V průběhu surfování je napadena velkým bílým žralokem a zůstane uvězněna na moři ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 22 hlasů

Recenze filmu Mělčiny

 • Recenze Mělčiny na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

 • Recenze Mělčiny na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Mladá americká surferka (Blake Livelyová) si na opuštěné pláži v Mexiku vyrazí mezi vlny, aniž by tušila, že tam řádí lidožravý žralok. Zanedlouho se hrdinka ocitne na maličkém ostrůvku nedaleko pevniny, s prokousnutou nohou, a bez šanci na záchranu, se žralokem kroužícím okolo... Mělčiny jsou nejnovějším příspěvkem do podžánru "jedinec proti osudu" (viz např. Vše je ztraceno nebo Gravitace ). Ve filmu se sice objeví několik dalších lidí, ale většinou jsou jen potravou / Deus Ex Machinou / symbolem traumatu z minulosti.

 • Recenze Mělčiny na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Španělský režisér Jaume Collet-Serra nám servíruje dramatický thriller, který nás zpočátku naladí na dovolenou u moře, ale posléze nás donutí raději zůstat na břehu. I když jsou Mělčiny značně předvídatelné, mohou se pochlubit výborně vybranou ústřední hrdinkou, malebnou přírodou i tísnivou atmosférou. Jen ten konec nemusel tolik tlačit na pilu. I přes občasné přestřelení se jedná o to lepší, co filmografie s nadpisem „žralok útočí“ nabízí.

 • Recenze Mělčiny na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Mladá Američanka Nancy (Blake Lively) se sama vydává do Mexika zasurfovat si na jakousi utajenou pláž, kde ji ošklivě kousne do stehna žralok. Podaří se jí vylézt na skalní výběžek odkrytý odlivem a přemýšlí, jak by se mohla zachránit a doplavat na zhruba 130 metrů vzdálený břeh, než zemře hladem a žízní či na ztrátu krve a gangrénu, nebo než ji zabije ten žralok, co od té doby okolo toho ostrůvků krouží.

 • Recenze Mělčiny na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Blake Lively svádí boj na život a na smrt s digitálním žralokem a je u toho náramně sexy.

 • Recenze Mělčiny na Total film

  Recenze Total film 70

  Mělčiny (USA, 2017) Kino tu jednoznačně doporučujeme, je to zábavné, má to spád i napětí. Jestli si na někdo na Mělčiny vzpomene za deset let není jisté, jako filmová laskominka na jedno použití ale fungují náramně.

Trailer k filmu

Související články k filmu Mělčiny

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Mělčiny - recenze

  Mělčiny - recenze

  16. 8. 2016 10:09 Mladá americká surferka (Blake Livelyová) si na opuštěné pláži v Mexiku vyrazí mezi vlny, aniž by tušila, že tam řádí lidožravý žralok.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Strach a boj o přežití! Představujeme filmy plné krve a žraločích útoků

  Strach a boj o přežití! Představujeme filmy plné krve a žraločích útoků

  12. 8. 2016 10:00 V tomto týdnu se do českých kin dostal snímek Mělčiny, vyprávějící příběh surfařky bojující o holý život poté, co byla napadena žralokem. Podobný scénář se již dříve stal tématem řady filmů, které vám přinášíme v našem přehledu. Zapomněli jsme na nějaký skvělý „žraločí“ snímek? Dejte nám vědět v diskusi pod článkem.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Válka mazlíčků a Čelisti nové generace

  Filmové premiéry: Válka mazlíčků a Čelisti nové generace

  10. 8. 2016 10:00 Válka domácích mazlíčků, útok velkého bílého žraloka, vášeň, ničící dobře promyšlený plán, smrtelně nažhavení třicátníci na cestě po Africe a příběh tří dnů a dvou nocí v životě jedné rodiny. 31. týden tohoto roku přináší českým divákům 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.