Plakát k filmu: McQueen

McQueen McQueen

dokina.cz
7,7

Premiéra 6. 9. 2018
Anglie, 2018, 111 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Ian Bonhôte, Peter Ettedgui | celý štáb
Hrají:
Joseph Bennett, Bernard Arnault, Detmar Blow, Isabella Blow, Katy England, Magdalena Frackowiak | všichni herci

Příběh Alexandra McQueena je moderní, leč poněkud gotická pohádka o obyčejném chlapci z dělnického Východního Londýna, který spoutal vlastní démony a stal se globální hvězdou módního návrhářství. Film McQueen sleduje mimořádný osud jednoho z nejvýraznějších umělců našeho tisíciletí, který v 27 letech stanul v čele Givenchy, aby následně založil svou vlastní úspěšnou módní značku. Ukazuje divokou krásu a odvážnost jeho originálních modelů, které šokovaly veřejnost a nadchly zástupy celebrit od Lady Gaga po Sarah Jessicu Parker, a současně nahlíží do niterného světa inspirativní i zmučené duše radikálního génia. Skrze rozhovory s jeho nejbližšími kolegy a přáteli, rodinou i s návrhářem samotným poprvé rozkrývá i jeho osobní traumata, která silně ovlivnila jeho tvorbu a zřejmě mu také předčasně zkrátila život.

Příběh Alexandra McQueena je moderní, leč poněkud gotická pohádka o obyčejném chlapci z dělnického Východního Londýna, který spoutal vlastní démony a stal se globální hvězdou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu McQueen

  • Recenze McQueen na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 85

    Možná vás nezajímá móda. Možná nevíte, kdo byl Lee Alexander McQueen. A přesto byste tenhle film měli vidět. I když život a tvorba britského návrháře jdou ruku v ruce, v závěru tvůrci nesklouznou k patetickému hodnocení McQueenova tragického konce, raději se řídí jeho výrokem: “Pokud mě chcete poznat, podívejte se na moji práci.” Chtěl v lidech vzbuzovat emoce a přesně to se daří i filmu o něm.

  • Recenze McQueen na iDnes

    Recenze iDnes 65

    Život módního návrháře Alexandera McQueena vedl od krejčovských začátků přes proslulost vybojovanou provokací až po sebevraždu. V dokumentu nazvaném prostě McQueen, který vstupuje do našich kin, hovoří kdekdo včetně hrdiny, nicméně nejvýstižněji promlouvá jeho práce.

Trailer k filmu

Související články k filmu McQueen

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.