Plakát k filmu: Mary Poppins se vrací

Mary Poppins se vrací Mary Poppins Returns

dokina.cz
6,6

Premiéra 20. 12. 2018
USA, 2018, 130 min

Žánr:
rodinný, fantasy, muzikál
Režie:
Rob Marshall | celý štáb
Hrají:
Emily Blunt, Angela Lansbury, Meryl Streep, Lin-Manuel Miranda, Colin Firth, Emily Mortimer | všichni herci

Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně (v období, ve kterém se odehrávají i původní knihy) a předlohou mu bylo dalších sedm knih od P.L. Travers. Ve filmu jsou děti známé z původního filmu, Michal (Whishaw) a Jana (Mortimer), už dospělé. V Třešňové ulici žije Michal se svými třemi dětmi a vychovatelkou Ellen (Walters). Poté, co Michal prodělá osobní ztrátu, objeví se v rodině Banksových opět tajemná chůva Mary Poppins (Blunt). Za pomoci veselého lampáře Jacka (Miranda) a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí. Mary Poppins rovněž seznámí děti s celou řadou barvitých a svérázných postav, včetně své výstřední sestřenice Topsy (Streep)...

Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně (v období, ve kterém se odehrávají i původní knihy) a předlohou mu bylo dalších sedm knih od P.L. Travers. Ve ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů

Recenze filmu Mary Poppins se vrací

 • Recenze Mary Poppins se vrací na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Chůva Mary Poppins se skutečně vrací, a sice 54 let po uvedení původního, pěti Oscary oceněného filmu Mary Poppins z roku 1964. Nový film je oficiálně pokračováním, leč je v mnoha bodech natolik podobný svému předchůdci, že lze do jisté míry mluvit o předělávce. Natočil jej režisér Rob Marshall (Chicago, Čarovný les, Piráti z Karibiku 4), jenž má s filmovými muzikály již bohaté zkušenosti, a který do hlavní role kouzelné chůvy obsadil herečku Emily Blunt.

 • Recenze Mary Poppins se vrací na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Nový filmový muzikál Mary Poppins se vrací je (zcela nepřekvapivě) pokračováním filmového muzikálu Mary Poppins z roku 1964 a i když se v něm vyskytují stejné postavy, nehrají je (zcela nepřekvapivě) stejní herci. Ačkoliv... Ale o tom za chvíli. K původní Mary Poppins mám vřelý až religiózní vztah. Velmi doporučuji přečíst si mou starší retro-recenzi , kde to vysvětluji. Pak vám možná bude jasnější, proč mě nová Mary Poppins tolik zklamala. Ale nejdříve k ději: Mary Poppins se vrací se odehrává přibližně čtvrt století po původním filmu, t.j. někdy ve 30. letech minulého století, za dob hospodářské krize. Manželé Banksovi jsou dávno mrtví. V jejich původním domě žije jejich syn Michael (nyní Ben Whishaw), kterého často chodí navštěvovat jeho sestra Jane (Emily Mortimerová), abz mu pomáhala s výchovou jeho tří malých dětí (manželka mu loni umřela). O všechny se stará jejich služka Ellen (Julie Waltersová), která asi má být ta samá Ellen jako v prvním filmu. Film začíná tím, že je na dům Banksových uvalena exekuce bankou, ve které Michael na poloviční úvazek pracuje (stejnou bankou, ve které pracoval jeho otec). Aby byla exekuce zrušena, musí Banksovi do páteční půlnoci najít doklad, potvrzující, že vlastní akcie oné banky (které exekuci bez problémů pokryjí). Jelikož je toho na Bena všeho nějak moc, vznikne rodinná krize, a opět se zjeví Mary Poppinsová (tentokrát Emily Bluntová), aby prováděla skopičiny a všem pomohla. A ještě jsem se zapomněl zmínit o lampářovi Jackovi (Lin-Manuel Miranda), který se s celou rodinou kamarádí, dlouho zná Mary Poppins, a je druhou hlavní postavou příběhu. Ano, na druhou hlavní postavu příběhu jsem si vzpomněl až nakonec a nepamatuji si, že by pro film byla nějak důležitá...

 • Recenze Mary Poppins se vrací na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Snímek Mary Poppins se vrací s grácií oživil přes padesát let starý původní muzikál s Julií Andrews. Vrací se nejen kouzelná chůva, ale i některé z postav minulého dílu, a hlavně všechny čáry, které děti mohou potkat. Emily Blunt pojala sice Mary Poppins jinak než její předchůdkyně, ale nutno říct, že naprosto fantasticky. Dokonale uplatnila svůj herecký i pěvecký talent a s pomocí Lin-Manuela Mirandy v roli Jacka, kostýmů a celé škály chytlavých muzikálových písní se jí povedlo vytvořit dojem jedinečného a kouzelného světa malých i velkých. Je to tak, do nového dobrodružství neobyčejné chůvy se s radostí pustí děti, ale film má v sobě mnoho i pro dospělého diváka. Zajít si na něj do kina bude tak příjemným rodinným večerem pro všechny.

Související články k filmu Mary Poppins se vrací

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

  Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

  25. 2. 2019 12:00 Tak a máme to za sebou. Letošní Oscaři nijak zvlášť nešokovali, byť o vítězích některých kategorií by se dalo spekulovat. Samozřejmě. Ostatně stejně jako každý rok. Letos si toho Oscara v hlavních kategoriích hezky rozdělilo hned několik hlavních favoritů, tudíž se nestalo, že by jeden film sebral sošky za nejlepší film, herce, režii a třeba ještě herce ve vedlejší roli. Nicméně už dost povídání, tady jsou výsledky:

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 pokračování po 20 a víc letech

  7 pokračování po 20 a víc letech

  18. 1. 2019 14:50 Se Skleněným se vrací do kin postavy staré skoro dvacet let. Minulost ale zažila i vousatější sequely.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Prequel série Transformers a Asterixův kouzelný lektvar

  Filmové premiéry: Prequel série Transformers a Asterixův kouzelný lektvar

  18. 12. 2018 10:45 Útěk dívky a žlutého autobota, nové příběhy oblíbené Mary Poppins a tajemství síly ukrývající se v kouzelném lektvaru. Tento týden přináší tři dlouho očekávané filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.