Plakát k filmu: Marguerite

Marguerite Marguerite

dokina.cz
6,8

Premiéra 24. 9. 2015
Francie, 2015, 127 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Xavier Giannoli | celý štáb
Hrají:
Catherine Frot, André Marcon, Michel Fau, Christa Theret, Denis M'Punga, Denis Mpunga | všichni herci

Paříž dvacátých let. Marguerite Dumont je zámožná žena, milovnice hudby a opery. Už celé roky pravidelně zpívá pro své hosty. Jenže Marguerite zpívá zoufale falešně a nikdo jí nikdy neřekl pravdu. Její manžel a blízcí ji nechávali žít v iluzích. Vše se zkomplikuje, když si vezme do hlavy, že zazpívá před skutečným publikem, v Opeře.

Výpravné kostýmní drama o vášni, která je postavena na jedné velké lži, natočil uznávaný francouzský režisér Xavier Giannoli.

Příběh je volně inspirován osudy Američanky Florence Foster Jenkins, operní zpěvačky známé jako „královna kraválu“, která se ve 40. letech minulého století proslavila svým příšerným hlasem.

V hlavní roli Marguerite exceluje Catherine Frot, která se naposledy objevila například ve snímku Z prezidentské kuchyně (Les Saveurs du palais, 2012) o přátelství prezidenta Francoise Mitterranda a jeho kuchařky.

Marguerite je šestým filmem Xaviera Giannoliho a jeho druhý film, který byl vybrán do hlavní soutěže na festivalu v Benátkách. Poprvé to bylo v roce 2012 s filmem Superstar. Giannoli se také dvakrát účastnil soutěže na festivalu v Cannes: v roce 2006 s filmem Píseň pro tebe (Quand j’étais chanteur) a v roce 2009 s filmem Na počátku (À L’origine).

Dobové komediální drama vzniklo za české koprodukční účasti a z velké části se natáčelo v českých lokacích, mimo jiné v prostorách Divadla na Vinohradech.

Paříž dvacátých let. Marguerite Dumont je zámožná žena, milovnice hudby a opery. Už celé roky pravidelně zpívá pro své hosty. Jenže Marguerite zpívá zoufale falešně a nikdo jí ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Marguerite

 • Recenze Marguerite na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Francie, 20. léta 20. století. Hraběnka Marguerite Dumontová má honosné sídlo, spoustu peněz a milujícího manžela. Co nemá, to je hudební talent. A to je problém, neboť se domnívá, že je skvělou zpěvačkou a chce se o své pěvecké výkony podělit s celým světem. Tento francouzský velkofilm film je volně inspirován skutečným příběhem jiné dámy v jiném století na jiném kontinentě . Natáčelo se částečně i u nás, takže to hrdinka dotáhne až ke koncertu v Rudolfinu (viz trailer) a z hlediska výpravy vydá film opravdu slušně - např. šílená výzdoba Margueritina sídla je nezapomenutelná (včetně pštrosa).

 • Recenze Marguerite na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Zajímavý film, který se nedá vydržet. Zdánlivý paradox je klíčovým znakem francouzského snímku Marguerite, který se točil i u nás a jehož hrdinkou mířící do kin je nejhorší zpěvačka na světě.

 • Recenze Marguerite na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Zajímavé je, že tento francouzský film je inspirován osudy Američanky Florence Foster Jenkins, která se ve čtyřicátých letech minulého století proslavila díky svému příšernému hlasu jako „královna kraválu“, přičemž ale jeho hlavní hrdinka se jmenuje Marguerite Dumont, je Francouzka a žije ve Francii v letech dvacátých. Ale tak co.

 • Recenze Marguerite na Total film

  Recenze Total film 70

  Marguerite (2015) Produkčně velkorysé, dvouhodinové drama táhne nahoru představitelka hlavní role Catherine Frot. Marguerite by nicméně zasloužila trochu prostříhat.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.