Plakát k filmu: Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again Mamma Mia! Here We Go Again

dokina.cz
6,2

Premiéra 19. 7. 2018
USA, 2018, 114 min

Žánr:
muzikál
Režie:
Ol Parker | celý štáb
Hrají:
Lily James, Colin Firth, Amanda Seyfried, Celia Imrie, Meryl Streep, Stellan Skarsgård | všichni herci

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom!

S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život.

Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård).

Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo.

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 13 hlasů

Recenze filmu Mamma Mia! Here We Go Again

 • Recenze Mamma Mia! Here We Go Again na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Uplynulo několik let od prvního dílu Mamma Mia! (pravděpodobně 10, protože první film je přesně 10 let starý). Donna (Meryl Streepová) je mrtvá. Sophie (Amanda Seyfriedová) se na malebném řeckém ostrově chystá splnit její sen a otevřít zde velikou restauraci / hotel. Její přítel Sky je v USA a nemá čas přijet. Dva ze tří potenciálních otců také nemají čas přijet. Vlastně skoro nikdo nemá čas přijet. Ale přijedou!!! Mamma Mia! Here We Go Again skáče mezi dvěma časovými rovinami. Zatímco v současnosti se Donna Sophie snaží připravit zahajovací večírek navzdory nepřízni počasí a různými mini-traumatům, v roce 1979 se mladá Donna (Lily Jamesová) seznamuje a souloží se třemi budoucími hlavními muži svého života. A zcela nepřekvapivě je to prokládáno písničkami od ABBY. Vlastně, trochu překvapivé to bylo, protože značná část těch písniček je stejná jako v prvním dílu!

 • Recenze Mamma Mia! Here We Go Again na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Když se romantický kýč zbaví živelnosti, co mu zbude? Sladkobolnost. Právě to se přihodilo druhému dílu úspěšného muzikálu, který vstupuje do kin včetně Česka pod názvem Mamma Mia! Here We Go Again.

 • Recenze Mamma Mia! Here We Go Again na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Mamma Mia: Here We Go Again je obstojné pokračování svému předchůdci. Milovníci jedničky rozhodně nebudou zklamáni. I když je jednička znatelně lepší, tak i druhý díl mile potěší. Snímek zkrátka baví a zvuk hitů skupiny ABBA nás naladí do správné nálady. Do toho přidejme kvalitní výkony herců, kteří si film užívají stejně jako my, povedenou choreografii, slunečnou prázdninovou destinaci a nenucený humor a dostaneme tu správnou pohodovou letní podívanou.

 • Recenze Mamma Mia! Here We Go Again na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Pokračování deset let starého prosluněného muzikálu Mamma Mia! navazuje na jeho příběh po deseti letech. Donna (Meryl Streep) mezitím zemřela a její dcera Sophie (Amanda Seyfried) zrekonstruovala na rodném řeckém ostrově na matčinu památku hotel a zrovna plánuje jeho slavnostní otevření, na nějž zve všechny postavy z prvního filmu a mnohé další. Tahle příběhová linie je pak vyprávěna na přeskáčku s jinou linií odehrávající se třicet let v minulosti, v níž mladá Donna (Lilly James) poprvé přijíždí do Řecka a postupně potkává ony tři osudové muže (budoucí Colin Firth, Pierce Brosnan a Stellan Skarsgård), s nimiž se tehdy vyspala, a z nichž jeden se stal otcem její dcery Sophie.

Související články k filmu Mamma Mia! Here We Go Again

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.