Plakát k filmu: Mami!

Mami! Mommy

dokina.cz
7,9

Francie, Kanada, 2014, 139 min

Žánr:
drama, psychologický
Režie:
Xavier Dolan | celý štáb
Hrají:
Anne Dorval, Suzanne Clément, Patrick Huard, Alexandre Goyette | všichni herci

Film Mami! je příběhem dospívajícího Steva s diagnózou ADHD a jeho mámy Diane, která i přes doporučení odborníků trvá na tom, že svého syna dokáže zvládnout, a že její syn dokáže zvládnout školu. Když do jejich života vstoupí ještě utrápená sousedka Kylea, vydají se společně na hodně divokou jízdu, kdy se záchvěvy štěstí, bezpečí a spokojenosti v mžiku mění na eruptivní výbuchy násilí a hlubokou beznaděj. Nahoru a zase dolů, jak už to tak v životě bývá.

Film Mami! je příběhem dospívajícího Steva s diagnózou ADHD a jeho mámy Diane, která i přes doporučení odborníků trvá na tom, že svého syna dokáže zvládnout, a že její syn dokáže ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Mami!

 • Recenze Mami! na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Na festivalu v Cannes se tleskalo pět minut, slzy tekly proudem, film Mami! dostal dvě ceny, frankofonní Kanada jej posílá na Oscary a teď dorazil do našich kin. První zarazí čtvercový formát obrazu - čirá schválnost, ať ji režisér zdůvodňuje jakkoli. A zbytek působí právě tak, jako záměr pro záměr.

 • Recenze Mami! na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Ačkoliv nabízí hodně naděje, je příběh také neúprosně realistický. Proto nenabízí konec rozuzlení úplně jednoduché nebo uspokojivé. Musíme se příležitostně vypravit do světa, kde ne všechno má své řešení.

 • Recenze Mami! na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 90

  Musím podotknout, že první dva filmy kanadského (a francouzsky mluvícího) režiséra, scénáristy a herce Xaviera Dolana mě nezaujaly vůbec ničím a spíš se mi protivily. Svůj debut Zabil jsem svou matku natočil v devatenácti letech, tudíž je potřeba smeknout, že v takovém věku dal dohromady řemeslně velmi povedený film, jenž mi nicméně po obsahové stránce přišel hrozný, plný zbytečně přehnané negativní energie a nedostatečně uchopený – jako by se životem nezkušený a rozervaný tvůrce (a navíc gay) snažil zachytit na plátně své myšlenky a pocity způsobem, který je na něj příliš emocionálně komplikovaný a těžký na porozumění, vzal to jako výzvu, ale ukousl si přitom mnohem větší sousto, než byl schopen sežvýkat. Jeho následující snímek, Imaginární lásky, mi přišel ještě horší. Pozérský, neupřímný, zcela bez tempa, nudný a otravný. O to víc mě však šokovalo, o kolik vyzrálejší, profesionálnější, ukotvenější a myšlenkově propracovanější je jeho již pátý snímek s názvem Mami!, zabývající se opět tématem komplikovaného vztahu mezi matkou a synem.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.