Plakát k filmu: Mama Brasil

Mama Brasil Benzinho

dokina.cz
6,8

Premiéra 12. 7. 2018
Německo, Brazilie, Uruguay, 2018, 95 min

Žánr:
drama
Režie:
Gustavo Pizzi | celý štáb
Hrají:
Karine Teles, Otávio Muller, Adriana Esteves, César Troncoso, Konstantinos Sarris, Mateus Solano | všichni herci

Irenin svět, to jsou její čtyři synové, manžel snílek, nešťastně provdaná sestra, rozpadající se domek na předměstí Rio de Janeira, neustálý ruch, radost, pusinky, objímání, slzy, moře a starost, aby všichni byli najezení, umytí, šťastní a milovaní. Když její nejstarší syn Fernando dostane příležitost hrát profesionálně házenou v Německu, je za něj šťastná, ale nejraději by ho nikam nepustila. Nejobyčejnější příběh o rodičích a dětech od brazilského režiséra Gustava Pizzia v hlavní roli s okouzlující Karine Teles, dojímá, baví, zahřívá a slibuje, že život má spoustu barev a nových začátků.

Irenin svět, to jsou její čtyři synové, manžel snílek, nešťastně provdaná sestra, rozpadající se domek na předměstí Rio de Janeira, neustálý ruch, radost, pusinky, objímání, slzy, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Mama Brasil

 • Recenze Mama Brasil na Total film

  Recenze Total film 80

  Mama Brasil (2018) Film má v sobě světlo, které se nevytrácí ani přes všechny peripetie, které se v příběhu odehrají. A mě těší, že jsem tak po delší době měla zase možnost vidět film, který má v sobě tolik přirozeně hezké energie, že mi až bylo líto, že končí. Vyražte na něj i vy a nechte na sebe působit jednoduchost vycházející z lásky, srdečnosti a pochopení. Možná v Mama Brasil najdete i inspiraci pro vlastní život.

 • Recenze Mama Brasil na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 40

  Mama Brasil má nadějný začátek, nicméně ten se postupně rozplyne v k uzoufání nudném příběhu. Film postrádá zápletku, v podstatě celý děj je jen náhledem na výsek života jedné brazilské rodiny, přičemž se v daném období rodině nic zas tak významného nestane. Matka Irena si hodinu a půl zoufá z rodinné situace, bez šťávy, bez dramatu a bez humoru. Celý snímek působí tak zbytečně, jako kdyby se nějaký režisér rozhodl zinscenovat měsíc z života rodiny v Dolní Horní. Časosběrný dokument nebo snad jen dokument ano, ten by byl autentický a přinesl alespoň nějakou zajímavost nebo výstřednost, ale celovečerní film? Kdepak, na trhák Mama Brasil nemá.

Trailer k filmu

Související články k filmu Mama Brasil

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dwayne Johnson v hořícím mrakodrapu a volání na tísňovou linku

  Filmové premiéry: Dwayne Johnson v hořícím mrakodrapu a volání na tísňovou linku

  11. 7. 2018 10:00 Dwayne Johnson zachraňující své blízké, pátrání po ženě volající na tísňovou linku, rodinka strašidel na výletním parníku, příběh osudové lásky v období budování stalinského Polska, život obyčejné brazilské rodiny a příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. V tomto týdnu čeká na české diváky 6 filmových premiér a digitálně restaurovaná verze Svěrákova Akumulátoru 1.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.