Plakát k filmu: Malý pán

Malý Pán Malý pán

dokina.cz
7,2

Premiéra 14. 5. 2015
Česká Republika, 2015, 84 min

Žánr:
pohádka
Režie:
Radek Beran | celý štáb
Hrají:
Saša Rašilov nejml., Valerie Zawadská, Zuzana Bydžovská, Klára Sedláčková, Tatiana Vilhelmová, Vladimír Javorský | všichni herci

Česko-slovenská loutková pohádka Malý Pán režiséra Radka Berana a scénáristy Lumíra Tučka vznikla na motivy úspěšné knihy "Velká cesta Malého pána" Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha. Strhující příběh vezme malé diváky na pozoruhodné dobrodružství, ve kterém Malý Pán hledá, co mu schází. Příběh ho seznámí s Prázdnou hlavou, zavede ho do Plujícího města, anebo do nebezpečného Lesa stínů. Najde nakonec Malý Pán to, co mu schází? A co to vlastně je? V hlavních rolích uslyšíme přední domácí herce: Sašu Rašilova (Malý Pán), Valérii Zawadskou (Prázdná hlava), Tatianu Vilhelmovou (Muří noha), Pavla Lišku (Drzí zmetek) a další. Hudbu obstaral Milan Cais ze skupiny Tata Bojs.

První klapka padla v jihočeských lesích kolem Písku, kde se filmaři kolem Radka Berana, známého ze souboru Buchty a loutky, na tři měsíce usídlili. Film vznikl klasickou filmařskou technikou v reálném prostředí i ateliérech. Je výjimečný výtvarnou stránkou, kterou tvoří mladý výtvarník František Antonín Skála, syn slavného sochaře Františka Skály. Loutky rozhýbal známý soubor Buchty a loutky.

„Protože Buchty a loutky mezi divadelníky proslavil tzv. filmový jazyk, který začaly používat v divadle, je načase začít ve filmu používat loutkový jazyk. Ačkoli jde o technicky a technologicky nejnáročnější projekt, jaký jsme dosud dělali, chceme zároveň přiznat, že se před kamerou budou pohybovat skutečné loutky se skutečnými drátky v hlavě a nitkami na rukou a nohou,“ říká režisér snímku Radek Beran.

„Láká mě idea připomenout v dnešní době lidem – ale hlavně dětem – kouzelný svět loutek skrze film. Představit jedinečnou československou loutkovou školu, a to nejen doma, ale i v zahraničí, kde je naše loutka známá svou kvalitou a nápaditostí,“ dodává producent filmu Jakub Červenka.

Předloha filmu kniha s názvem Velká cesta Malého pána je jednou z nejzajímavějších nových pohádek. Dokládá to například ocenění Nejkrásnější kniha LIBRI OLOMOUC 2008, Cena ředitele Výstaviště Flora Olomouc, White Raven Internationale Jugendbibliothek Mnichov 2010 nebo nominace na cenu Magnesia Litera 2009 v kategorii Objev roku.

„Příběh Malého pána je postaven na jednom z nejdůležitějších principů našich životů a tím je potřeba nebýt sám, mít se o koho opřít, když nám je smutno nebo když se chceme podělit o radost. Tento hodnotový faktor přátelství se v dnešní době vytrácí a pohádka o Malém Pánovi dětem ukáže, že v životě jsou důležitější věci než majetek a peníze,“ uzavírá producent Jakub Červenka.

Premiéra v České republice je 14.5.2015. Novinky z natáčení, informace o tvůrcích a další detaily o filmu najdete na www.malypan.cz

Prázdná hlava

Česko-slovenská loutková pohádka Malý Pán režiséra Radka Berana a scénáristy Lumíra Tučka vznikla na motivy úspěšné knihy "Velká cesta Malého pána" Lenky Uhlířové a Jiřího ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 15 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Malý pán

 • Recenze Malý pán na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

 • Recenze Malý pán na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Malá česká Alenka v pamětnické říši, kde si dospělí uznale klepou na rameno, zatímco děti se rozutečou na jízdu s trojrozměrným drakem. Tak vypadá loutkový film Malý pán, který míří do kin.

 • Recenze Malý pán na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  I když celková myšlenka a vyústění příběhu jsou celkem předvídatelné, může se Malý Pán pochlubit velkým množstvím kvalit, jako je originální a odvážné pojetí na dnešní dobu, prvotřídní výběr hlasového obsazení, hudební doprovod a poctivá řemeslná práce. Ze snímku je navíc cítit obrovský zápal a nadšení tvůrčího týmu. Otázkou ale zůstává, pro jakou věkovou kategorii je loutkový film určen? Pro malé děti může být místy zdlouhavý i strašidelný a pro dospělé až trochu moc jednoduchý.

 • Recenze Malý pán na Total film

  Recenze Total film 85

  Malý pán (2015) Loutková novinka jde naprosto jinou cestou, než pixarovské animační orgie. Především: nejde o animaci, ale real-time film, ve kterém prim hrají loutky. Malý pán je snímek, který rozhodně nezapadne a dokáže nabídnout plnokrevnou rodinnou zábavu. Starosvětskou i moderní. Poetickou, akční a vtipnou. Co víc od filmu pro celou rodinu chtít.

Trailer k filmu

Související články k filmu Malý pán

 • Obrázek k souvisejícímu článku: V jihočeských lesích padla první klapka pohádky Malý pán

  V jihočeských lesích padla první klapka pohádky Malý pán

  2. 9. 2014 14:21 V pondělí 18. srpna začalo natáčení nové česko-slovenské pohádky Malý pán, loutkového filmu režiséra Radka Berana a scénáristy Lumíra Tučka. Loutková pohádka na motivy úspěšné knihy Velká cesta Malého pána vezme malé diváky do pozoruhodného dobrodružství za Dutou hlavou, do Plujícího města nebo do nebezpečného Lesa stínů. V hlavních rolích uslyšíme přední domácí herce: Ivana Trojana, Báru Hrzánovou, Valérii Zawadskou, Tatianu Vilhelmovou, Pavla Lišku a další. Hudbu obstará Milan Cais.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.