Plakát k filmu: Madam služebná

Madam služebná Madame

dokina.cz
6,2

Premiéra 30. 11. 2017
Francie, 2017, 90 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Amanda Sthers | celý štáb
Hrají:
Toni Collette, Harvey Keitel, Rossy de Palma, Michael Smiley, Tom Hughes, Violaine Gillibert | všichni herci

Bohatý a dobře situovaný americký pár Anne (Toni Collette) a Bob (Harvey Keitel) se rozhodne okořenit svůj upadající vztah a přestěhuje se do zámku v romantické Paříži. Při přípravě obzvláště luxusní večeře pro sofistikované přátele najednou arogantní paní domu zjistí, že u stolu je prostřeno jen pro 13 hostů, a to ve své pověrčivosti v žádném případě nemůže dovolit. Hostitelka tedy vymyslí plán. Trvá na tom, aby se její věrná služebná Mária (Rossy de Palma) přestrojila za tajemnou španělskou šlechtičnu, čímž odvrátí "neštěstí" u stolu. Jenže stačí trochu víc vína a Maria si to začne u stolu užívat. Její osobitý šarm očaruje extravagantního britského makléře (Michael Smiley) a vznikne z toho pěkně vášnivý románek. To se ale Anne vůbec nelíbí, pronásleduje svou služku po celé Paříži a rozhodne se stůj co stůj tuto milostnou aférku zničit. Vynikající Rossy de Palma (často nazývaná múzou Pedra Almodóvara) se vrací na plátna kin v této neobvyklé „popelkovské" komedii, kde je láska silnější než jakýkoli společenské postavení.

Bohatý a dobře situovaný americký pár Anne (Toni Collette) a Bob (Harvey Keitel) se rozhodne okořenit svůj upadající vztah a přestěhuje se do zámku v romantické Paříži. Při ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Madam služebná

 • Recenze Madam služebná na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 50

  Ve výsledku Madam služebná jako celovečerní film příliš neuspěje. Je to příběh, jehož pointu sice divák chápe, ovšem čemu už nerozumí, je to, proč mu někdo hodinu a půl sděluje NĚCO, a nakonec neřekne NIC. Ocenit se tu dá už tradiční příjemnost a otevřenost francouzských filmů, stále nám ale zbývá myšlenka, že Madam služebná je zbytečným počinem. Na komedii není dost vtipná, na drama není dost dramatická a spíše připomíná epizodku ze seriálu, v jehož dalším díle mohou tvůrci hlavní postavu vyhodit do povětří nebo nechat královsky zbohatnout. Takže i když člověk při sledování tohoto snímku vyloženě netrpí, rozhodně není "přilepen zrakem na plátno". Spíš jen nedočkavě pokukuje po hodinkách a přemýšlí, co si dá k večeři.

 • Recenze Madam služebná na Total film

  Recenze Total film 70

  Madam služebná (2017) Běžte se na film podívat. Dejte si popcorn a užijte si na plátně trochu ženské podlosti, zasněte se nebo si škodolibě utahujte z nespokojené a vlastním očím nevěřící Anne stejně jako to dělá Michael.

Trailer k filmu

Související články k filmu Madam služebná

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dobrodružná cesta medvídka Paddingtona a sedm identických sester

  Filmové premiéry: Dobrodružná cesta medvídka Paddingtona a sedm identických sester

  29. 11. 2017 10:00 Dobrodružná cesta medvídka Paddingtona, příběh sochaře Auguste Rodina, bojující aktivisté z hnutí ACT UP, poněkud nesourodá čtveřice hudebníků, životy našich hereckých idolů, služebná v přestrojení za tajemnou šlechtičnu, akční thriller o sedmi identických sestrách a skutečný příběh rodičů producenta filmu Nádech pro lásku. Poslední listopadový týden přináší 7 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.