Plakát k filmu: Love and Dance

Love and Dance Kochaj i tancz

dokina.cz
4,9

Premiéra 12. 11. 2009
Polsko, 2009, 118 min

Žánr:
romantický
Režie:
Bruce Parramore | celý štáb
Hrají:
Mateusz Damiecki, Izabella Miko, Krzysztof Globisz | všichni herci

„Love and Dance" je film, v němž se mezi rytmem a tancem rodí láska, ve kterém první krůčky hrdinů po parketu strhnou lavinu nečekaných událostí.

Hlavní hrdinka snímku, začínající novinářka Hania, nesměle přešlapuje na prahu kariéry. Právě dostala úkol, jenž se má stát jejím vstupním testem. Jenže svět, do kterého vyzbrojená diktafonem právě vyrazila, obrátí její dosud poklidný a pečlivě naplánovaný život vzhůru nohama. Objeví v něm vášeň, rytmus a hudbu a nechá se jimi zcela pohltit. Seznámí se s Wojtkem, milovníkem street dance, který sní o kariéře na Broadwayi, a začne pod jeho vlivem přemýšlet, zda je se svým současným, poněkud přízemním snoubencem skutečně šťastná.

Na tanečním parketu také Hania zjistí totožnost muže, který se dobrovolně zřekl práva být jejím otcem. Charismatický tanečník Jan Kettler nepřijíždí do Polska jen proto, aby připravil polské závodníky na European Dance Show. Má mnohem důležitější cíl: vyrovnat se s vlastní minulostí. Podaří se mu napravit staré chyby a vyvarovat se nových? Bude schopen navázat vztah s dcerou, kterou nikdy neviděl, či přesvědčit Wojtka, že obětuje-li své kariéře lásku, udělá stejně tragickou chybu jako kdysi on sám?

U zrodu celého příběhu stojí tanec, jenž nenávratně změní osudy všech hrdinů. V jeho svůdném rytmu vyjdou najevo dlouho skrývané stesky, tajemství, možná se v něm zrodí i láska. Příběh „Love and Dance" nás učí, že ten, kdo naslouchá hlasu svého srdce více než tomu, co říká rozum, může nalézt štěstí.

„Tento film je samozřejmě o tanci, o lásce a o tom, že v životě musíme po něčem toužit, o něco usilovat... Ale hlavně jsme chtěli natočit film pro mladé lidi. Je to snímek nabitý energií, zábavný, dynamický, prodchnutý všudypřítomným, strhujícím tancem", říká režisér Bruce Parramore.

„Love and Dance" je film, v němž se mezi rytmem a tancem rodí láska, ve kterém první krůčky hrdinů po parketu strhnou lavinu nečekaných událostí. Hlavní hrdinka snímku, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 392 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Love and Dance

Související články k filmu Love and Dance

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Love and Dance

    Love and Dance

    9. 11. 2009 07:49 Film o touze tančit….. o touze milovat.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.