Plakát k filmu: Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

dokina.cz
5,7

Premiéra 9. 12. 2010
USA, Anglie, 2010, 108 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný, fantasy
Režie:
Michael Apted | celý štáb
Hrají:
Ben Barnes, Skandar Keynes, Georgie Henley, Liam Neeson, Neil Young, Tilda Swinton, David Suchet | všichni herci

Edmund a Lucinka, dvě nejmladší z dětí Pevensieových tráví prázdniny u svých příbuzných společně se svým nesnesitelným bratrancem Eustacem. Často tu vzpomínají na Narnii a na dobrodužství, které tam zažili, když jednoho dne z ničeho nic ožije obraz lodi, který visí v Lucinčině pokoji a oni se skrz něj dostávají zpátky do Narnie. Bohužel i s bratrancem Eustacem. Z moře, kam se pomocí obrazu přenesly, je zachraňuje král Kaspian desátý, kterému děti v předchozím díle, společně se sourozenci Petrem a Zuzanou, pomohly ke královskému trůnu.

Nyní se mladý král na své lodi s podivným názvem Jitřní Poutník vydává splnit svou přísahu a najít sedm ztracených lordů z Narnie, kteří se kdysi dávno ztratili během nebezpečné výpravy. Pevensieovi si samozřejmě takové dobrodružství nemohou nechat ujít, jsou štastni, že jsou zpět v kouzelném království a tak opět stanou po Kaspianově boku a plují s ním podél nebezpečných ostrovů, ale také přátelskými vodami a všude zažívají veliká dobrodužství. Na konci své cesty stanou až na samém konci světa…

Film Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka je filmovou adaptací třetího dílu slavné knižní série spisovatele C. S. Lewise. Letopisy Narnie se řadí mezi klasiku v oblasti dětské literatury a jsou autorovým nejznámějším dílem. Přeloženy byly do více než 47 jazyků a po celém světě se prodalo přes 100 milionů výtisků. Filmové adaptace prvních dvou dílů - Lev, čarodějnice a skříň a Princ Kaspian byly uvedeny v letech 2005 a 2008, přičemž celosvětové tržby za oba díly přesáhly 1,1 miliardy dolarů. Ve filmu Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka se kouzelné království poprvé představí ve 3D.

Edmund a Lucinka, dvě nejmladší z dětí Pevensieových tráví prázdniny u svých příbuzných společně se svým nesnesitelným bratrancem Eustacem. Často tu vzpomínají na Narnii a na ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2436 hlasů

Recenze filmu Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

 • Recenze Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Už potřetí se můžete začíst do Letopisů Narnie. Tentokrát jen dva ze sourozenců Pevensiových (plus jejich nezvedený bratránek) proskočí obrazem do narnijského moře, jež brázdí plavidlo jménem Jitřní poutník. Tam po boku chrabrého Caspiana začíná další rozmáchlé dobrodrůžo… s jakýmpak asi koncem? Svět Narnie zůstal i pod novým režisérem suchý a vykastrovaný, tentokrát se v něm ovšem odehrává skromnější, smysluplnější a slušně stupňovaný příběh, který svou průměrností nemůže diváky pohoršit.

 • Recenze Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka na iDnes

  Recenze iDnes 50

  I v Česku točil dvakrát Letopisy Narnie Andrew Adamson. Třetí díl série s podtitulem Plavba Jitřního poutníka, jenž má ve čtvrtek premiéru, s novým režisérem lehce vypelichal; jako digitální lví hrdina.

Trailer k filmu

Související články k filmu Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Který z filmů o bájné Narnii máte nejraději?

  Který z filmů o bájné Narnii máte nejraději?

  30. 1. 2017 17:30 Lev, čarodějnice a skříň, Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka, to jsou 3 podtituly filmové fantasy trilogie pro celou rodinu Letopisy Narnie. Máte rádi tyto filmy? Který z nich se vám a vašim dětem líbí nejvíce? Hlasujte v anketě na konci článku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Na divoké vlně

  Na divoké vlně

  18. 11. 2012 10:00 Film natočený podle životního příběhu Jaya Moriartyho (Jonny Weston), neuvěřitelně talentovaného surfaře, jehož styl dodnes obdivují tisíce fanoušků divokých vln. Jeho snem bylo zdolat Mavericks - jednu z největších mořských vln na světě.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Severoamerická kina ovládla fantasy Letopisy Narnie a thriller Cizinec

  Severoamerická kina ovládla fantasy Letopisy Narnie a thriller Cizinec

  14. 12. 2010 11:45 Severoamerickým kinům kraloval o uplynulém víkendu snímek Letopisy Narnie Plavba Jitřního poutníka, Následoval Cizinec s Angelinou Jolie a Johnnym Deppem v hlavních rolích. I přes prvenství těchto snímků ani jeden nenaplnil očekávání distributorů o tržbách.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.