Plakát k filmu: Letadla

Letadla Planes

dokina.cz
4,3

Premiéra 22. 8. 2013
USA, 2013, 85 min

Žánr:
rodinný, animovaný
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Val Kilmer, Brad Garrett, Julia Louis-Dreyfus, Dane Cook, John Cleese, Teri Hatcher, Anthony Edwards, Priyanka Chopra | všichni herci

Z oblačných výšin světa filmu Auta přilétají Letadla, chystaný animovaný komediálně-dobrodružný snímek nabitý akcí, ve kterém se nám představuje Prášek, práškovací letoun s velkým srdcem a rychlými křídly, jenž sní o tom, že se zúčastní nejúžasnějšího leteckého závodu kolem světa. V cestě mu stojí jen několik poněkud větších problémů - Prášek není tak docela stavěný pro závody, a kromě toho má tak trochu strach z výšek. Navzdory fóbiím se Práškovi za podpory svého učitele z námořního letectva, Skippera, podaří s odřenou vrtulí kvalifikovat do hlavního závodu. Jeho sportovní nadšení a rychlost se ale příliš nezamlouvají obhajujícímu šampiónovi Rozparovačovi, který se nezastaví před ničím, jen aby Práška zastavil. Když dojde v průběhu vyvrcholení závěrečného závodu k neštěstí, je Práškova odvaha vystavena skutečné zkoušce. Za podpory přátel starých i nových Prášek vystoupá do výšin, o kterých se mu doposud ani nezdálo, a současně užaslým přihlížejícím dokáže, že svět v oblacích skutečně nezná žádných hranic.

Z oblačných výšin světa filmu Auta přilétají Letadla, chystaný animovaný komediálně-dobrodružný snímek nabitý akcí, ve kterém se nám představuje Prášek, práškovací letoun s velkým ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Letadla

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Letadla 2: Hasiči a záchranáři - recenze nového animáku pro děti

  Letadla 2: Hasiči a záchranáři - recenze nového animáku pro děti

  18. 7. 2014 21:14 Hledáte-li vhodný animovaný film pro malého kluka, pak si rozhodně nenechte ujít druhý díl animovaného filmu Letadla s podtitulem Hasiči a záchranáři. Jako rodiče budete více než osmdesát minut umírat nudou, ale ti malí kluci kolem vás budou na plátno poulit oči. Tvůrcům tak leccos prominete, protože dokázali zabavit vaše dítě.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Novinky v kinech, které nás potěší tento týden - sci-fi i romantika

  Novinky v kinech, které nás potěší tento týden - sci-fi i romantika

  16. 7. 2014 21:38 Nové filmy tentokrát potěší nejen příznivce klasických hollywoodských blockbusterů, ale také děti a příznivce dokumentární tvorby. Do kin dorazí kreslené pokračování Letadla 2: Hasiči a záchranáři, restartem klasiky je pak Úsvit planety opic.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Letadla - recenze

  Letadla - recenze

  27. 8. 2013 07:30 Coby dospělý filmový divák se už dívám na všechny dětské a mnohdy hodně infantilní příběhy očima svého syna a jsem někdy mnohem smířlivější, jindy naopak nazlobenější, ale především pak více chápu. Nový snímek z dílny Walta Disneyho Letadla patří do kategorie filmů, které se dokonale trefují do právě se rodících dobrodružných klučičích srdcí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.