Plakát k filmu: Lék na život

Lék na život Cure for Wellness, A

dokina.cz
6,0

Premiéra 16. 2. 2017
USA, 2017, 146 min, od 15 let

Žánr:
drama, mystery, horor
Režie:
Gore Verbinski | celý štáb
Hrají:
Dane DeHaan, Jason Isaacs, Mia Goth, Ivo Nandi, Adrian Schiller, Celia Imrie | všichni herci

Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný.

Režisér Gore Verbinski se po Pirátech z Karibiku vrací k žánru, v kterém před téměř patnácti roky zazářil v dnes již kultovním hororu Kruh. A opět dokázal díky své obrazotvornosti a filmařskému umění vybudovat tajemnou a napínavou atmosféru, v níž se lidská mysl ohýbá a ztrácí schopnost rozeznat realitu a sen. Lék na život je díky tomu filmovou událostí přesahují žánrové škatulky.

Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Lék na život

 • Recenze Lék na život na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Dane DeHaan přijíždí do alpské kliniky, kde se děje něco tajemného a děsivého. Povede se mu zjistit, co skrývá podivínský personál, než přijde k úrazu? Gore Verbinski natočil atmosférickou a vcelku mrazivou podívanou, které ale v půlce dochází dech a dojíždí na extrémně přepálenou stopáž a průhledný příběh.

 • Recenze Lék na život na fffilm

  Recenze fffilm 40

  USA, současnost. Jeden z šéfů velké finanční korporace se zbláznil a poslal kolegům dopis, ve kterém jim vysvětluje, že na ně sere a že celý svět je zachvácen chorobou. Mladý nadějný finanční expert Lockhart (Dane DeHaan z Kroniky a posledního Spider-Mana , který hrozně připomíná mladého DiCapria) je vyslán na superluxusní kliniku do Švýcarska (fungující ve starém zámku na kopci), aby zde šéfa odchytil a vrátil se s ním do USA. Všechno ale dopadne podstatně jinak. Šéf se vrátit nechce, Lockhart se zraní a je nucen na klinice zůstat, začne mít divné zdravotní i psychické problémy, a tuší, že se zde děje něco zlověstného, v čemž důležitou roli zdejší hlavní doktor Volmer (Jason Isaacs) a bledé retardované děvče Hana (Mia Gothová). Nejdřív malou odbočku: Britské studio Hammer se proslavilo tím, že v 50. až 70. letech minulého století natočilo hromadu hororů, které měly mnoho společného: Měly většinou dementní nepochopitelný děj, měly charismatického hrdinu (často padoucha), a byly politicky nekorektní, brutální a erotické, do takové míry, jako to jen tehdy šlo. Často vzbuzovaly dojem, že jejich tvůrci jsou vyšinutí - byla to součást jejich půvabu. Film Gorea Verbinského ( Kruh , Piráti z Karibiku , Rango ) je velmi zjevným a záměrným pokusem natočit Hammer horor pro 21. století. S dvěma důležitými změnami formátu.

 • Recenze Lék na život na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Lék na život už od počátku zaujme soustředěním na detail. Díky tomu není Verbinského film vyloženě hloupým hororem, ale thrillerem inteligentně vyvolávajícím napětí. Alespoň v první polovině, a to i přes pomalý rozjezd a uvedení do víru dění v sanatoriu. Ve druhé půlce téměř dvě a půl hodiny dlouhého snímku už je zdlouhavá stopáž znát a film díky tomu trpí. Co se naopak nepovedlo, jsou herecké výkony. I přes do absurdity dotažený závěr se ale díky výborné kameře a efektnímu filtru a zvolených exteriérů a scénografie lázní, v nichž se před sto lety zastavil čas, se Lék na život může zařadit mezi to lepší, co v rámci žánru vzniklo. Gore Verbinski si patnáct let po Kruhu své diváky rozhodně získá.

 • Recenze Lék na život na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Už máte dost uspěchané doby? Odevzdejte se do vysokohorských lázních, kde vás zbaví všech vašich starostí.

Související články k filmu Lék na život

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Thriller pro silné povahy a pokračování legendárního Trainspottingu

  Filmové premiéry: Thriller pro silné povahy a pokračování legendárního Trainspottingu

  15. 2. 2017 10:00 Speciální očistná kůra v zastrčeném koutě švýcarských Alp, pokračování legendárního Trainspottingu, nejtěžší zkouška víry a vytrvalosti, skutečný příběh těžebního skandálu Bre-X Mineral Corporation na počátku 90. let a oslava magického času dospívání. V 7. týdnu roku 2017 čeká na české diváky 5 filmových premiér.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Lék na život - recenze thrilleru pro otrlé diváky

  Lék na život - recenze thrilleru pro otrlé diváky

  13. 2. 2017 13:36 USA, současnost. Jeden z šéfů velké finanční korporace se zbláznil a poslal kolegům dopis, ve kterém jim vysvětluje, že na ně sere a že celý svět je zachvácen chorobou.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nový Blade Runner, hororový Lék na život a další trailery uplynulého týdne

  Nový Blade Runner, hororový Lék na život a další trailery uplynulého týdne

  22. 12. 2016 10:00 Uplynulý týden přinesl první trailer nového Blade Runnera 2049, ve kterém stejně jako před více než třiceti lety zazáří Harrison Ford. Dále můžete mrknout na animáky Já, Padouch 3, a Divoké vlny 2, komedii v česko-slovenské koprodukci Bába z ledu. Zajímavě vypadá také nový trailer k hororu Lék na život, odehrávající se v podivné léčebně pro unavené boháče, a válečné drama natočené podle neuvěřitelného skutečného příběhu Úkryt v ZOO.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.