Plakát k filmu: Láska, soudruhu!

Láska, soudruhu! August Fools

dokina.cz
5,5

Premiéra 24. 4. 2014
Česká Republika, Norsko, Finsko, 2013, 100 min

Žánr:
komedie
Režie:
Taru Mäkelä | celý štáb
Hrají:
Kati Outinen, Miroslav Etzler, Elena Leeve, Kryštof Hádek, Esko Salminen, Vesa Vierikko | všichni herci

Opona je železná a pevná a v roce 1962 přijíždí do Finska na hudební mezinárodní festival mládeže československá jazzová kapela. Jan (Miroslav Etzler) se potkává se svou dávnou láskou zatímco jeho uvědomělý spoluhráč konečně zjišťuje, kdo je Elvis Presley.

Příběh se odehrává v roce 1962. Hlavní hrdinkou filmu je ELSA (Kati Outinen) - žena středního věku, modistka a příležitostná jasnovidka, která provozuje malé stylové kloboučnictví v centru Helsinek. Elsa se domnívá, že má svůj život zcela pod kontrolou - až do chvíle, kdy se u jejího krámku objeví hudebník Jan - muž, kterého kdysi milovala, ale už dvacet let považuje za mrtvého. JAN (Miroslav Etzler) přijíždí do Helsinek s českým orchestrem zahrát na mezinárodním Festivalu mládeže. Zpočátku se chce Elsa držet od Jana co nejdál – od něj, ale hlavně od festivalu, který považuje jen za další z mnoha akcí mezinárodní komunistické propagandy. Jan je však vytrvalý, přesvědčivý a okouzlující. Opojná směsice horkých srpnových nocí, hudby a tance oproti mrazivému ovzduší éry železné opony vytváří okolnosti Elsina rozhodnutí - vyhoví přání finské policie, která ji pod tlakem KGB nutí vydat československého odpadlíka, nebo začne zcela nový život?

Opona je železná a pevná a v roce 1962 přijíždí do Finska na hudební mezinárodní festival mládeže československá jazzová kapela. Jan (Miroslav Etzler) se potkává se svou dávnou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Láska, soudruhu!

 • Recenze Láska, soudruhu! na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Helsinky, Finsko, 1962. Probíhá zde několikadenní "Mezinárdní festival mládeže a studentstva", což byla taková (skutečná) bizarní akce, při které se především komunistický blok snažil šířit svou ideologii mezi západní mládeží (a západní země Finsko jim to se skřípěním zubů povolila, protože jinak by byla za nedemokratickou). Jedním z účinkujících je česká jazzová kapela Zmrzlina, jejíž frontman Miroslav Etzler před 20 lety cosi měl s helsinskou modistkou a jasnovidkou (Kati Outinenová), která si dnes myslí, že už je mrtvý. Spolu se Zmrzlinou přijíždí Kryštof Hádek, který je vzorným mladým komunistou a má dohlížet na to, aby nikdo z kapely nepodlehl kapitalistické ideologii. Etzler se rozhodne Outinenovou navštívit, Hádek ho doprovází a přitom se zakouká do její mladé zaměstnankyně. Romantická komedie Láska, soudruhu! je zajímavá především tím, že jde o česko-finský film, ve kterém hrají Češi i Finové a natáčel se v obou zemích (především ale ve Finsku, kde se odehrává většina příběhu). Většina štábu je finská.

 • Recenze Láska, soudruhu! na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Scénář a režii dodalo Finsko, hlavní mužské role Česko, žánr hlásí retro romanci z dob studené války. Pamětníci asi najdou chyby, ale naivismus má někdy svůj půvab.

 • Recenze Láska, soudruhu! na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 45

  Gagy jsou v komedii rovnoměrně rozesety v slušné kvantitě s polovičatým výsledkem. Tu a tam se objeví humorná perla, jako například cameo budoucí nechvalně známé osobnosti, avšak většinou se budeme cítit jako ve společnosti příbuzných snažících si vzpomenout na staré příhody a sami sebe tak ztrapňující. To už nám taková lidská společnost prospěje daleko lépe.

Trailer k filmu

Související články k filmu Láska, soudruhu!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Láska, soudruhu! (Mieletön elokuu / August Fools) - recenze romantické komedie

  Láska, soudruhu! (Mieletön elokuu / August Fools) - recenze romantické komedie

  28. 4. 2014 07:00 Helsinky, Finsko, 1962. Probíhá zde několikadenní "Mezinárdní festival mládeže a studentstva", což byla taková (skutečná) bizarní akce, při které se především komunistický blok snažil šířit svou ideologii mezi západní mládeží (a západní země Finsko jim to se skřípěním zubů povolila, protože jinak by byla za nedemokratickou).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.