Plakát k filmu: Ladíme!

Ladíme! Pitch Perfect

dokina.cz
6,5

USA, 2012, 112 min, od 12 let

Žánr:
komedie, hudební
Režie:
Jason Moore, Jason Moore | celý štáb
Hrají:
Anna Kendrick, Ester Dean, Skylar Astin, Brittany Snow, Anna Camp, Ben Platt | všichni herci

Zapomeňte na muzikály ze střední, tady jste někde jinde. Zpívá se tu jako o život, zásadně a capella (tedy bez kapely), sex je zakázaný, protože škodí hlasivkám, a kdo neladí se zbytkem, ten musí z kola ven. Ladíme! je komedie plná dobré muziky, jaká tu už dlouho nebyla. Nesnaží se spoléhat jen na netradiční předělávky světových hitů, stejně důležité jsou pro ni  dobrý příběh a sympatičtí hrdinové z „masa a kostí“. I proto si tvůrci do hlavní role vybrali na Oscara nominovanou Annu Kendrick, která před pár lety ve velkém stylu vstoupila na filmové plátno v komedii Lítám v tom.

Beca (Anna Kendrick) nastoupila na novou školu a jako těžký introvert má v plánu nikam se nezařazovat a s nikým se nepřátelit. To je první důvod, proč ji nepotkáte jinak než se sluchátky na uších. Tím druhým je touha stát se úspěšnou dýdžejkou. Svého plánu se drží až do chvíle, než narazí na velmi nesourodou partu holek (upjaté královny krásy, urostlé drsňačky, sexuální dračice i těžké asociálky), které spojuje soutěžní sborové zpívání slavných písniček bez hudebního doprovodu. Ten si vytvářejí vlastním hlasem. Beca sice na první kolo námluv řekne „ne“, ale nezpochybnitelný hudební sluch a schopnost zpívat čistě i ve sprše, ji nakonec do klubu zpívajících studentek přivede. Jenže Beca je tak trochu rebelka, a tak to okamžitě začne mezi ní a neoficiální šéfkou týmu Aubrey nezdravě jiskřit. Zatímco Aubrey je vyznavačka středního proudu, Beca neustále hledá nové cesty, Aubrey jde hlavně o vítězství v prestižním klání školních vokálních skupin, Beca na nějakou soutěž zvysoka kašle. Liší se prakticky ve všem a jako silné povahy se jednou musí nevyhnutelně střetnout. A ač klasik zpívá, že „zpívání krásně zní“, tohle rozhodně krásné nebude. A přitom finále je tak blízko!

Příběhem se vinou originální předělávky starých i nových hitů v podobě, v jaké jste je určitě ještě neslyšeli. Tím se film Ladíme! podobá úspěšnému muzikálu Glee. Oproti němu se může navíc pochlubit i celkem drsným humorem, který má na starost čím dál populárnější komička Rebel Wilson (Ženy sobě, Holky na tahu).

Zapomeňte na muzikály ze střední, tady jste někde jinde. Zpívá se tu jako o život, zásadně a capella (tedy bez kapely), sex je zakázaný, protože škodí hlasivkám, a kdo neladí se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 196 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK 210.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Ladíme!

 • Recenze Ladíme! na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Ladíme! na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Beca (Anna Kendricková) přijíždí studovat na novou školu, kde zuří souboj mezi čtyřmi zdejšími vokálními soubory (to znamená, že performují písničky pouze svými ústy, bez hudebních nástrojů). Beca se stane členkou jednoho z nich a snaží se své spolusborovnice dovést k vítězství ve školní i celostátní soutěži, pochopitelně. A mezitím se možná zamiluje a vyřeší nějaké něčí osobní problémy, pochopitelně... Ladíme! není tak strašný film, jak by se mohlo zdát z traileru, ale dobrý opravdu není. Je milé, že obsahuje různé příjemné anarchistické a politicky nekorektní momenty. Například jedna asijská studentka je takový nesmělý tichošlápek, a když je někým na něco dotázána, vždy odpovíd něco bizarně nesouvisejícího, například "Chcete vidět mrtvolu?" nebo "V děloze jsem snědla své dvojče." Celý film není ani jednou větou naznačeno, proč to dělá, a nic z toho nevyplyne. Vlastně je to jediná věc, kterou celý film dělá (kromě zpívání). Vlastně, ještě v jedné scéně spadne do tlusté vrstvy zvratků a začne v nich labužnicky dělat končetinami "blicí andílky"... Nebo jiná (nesouvisející) asijská studentka: Celý film nemluví a neodpovídá na dotazy, jen se nasraně kouká. Nebo když jedou děcka na pěveckou soutěž, komentují ji dva nóbl oblečení konferenciéři (muž a žena), kteří své komentování prokládají bizarními infantilními sexuálními obraty jako "No a teď si musím odskočit na záchod, propleskat si čičinku", a podobně. Nikdo ve filmu se nad tím nepozastaví, nikdo to v průběhu filmu nevysvětlí. A ještě jsem si vzpomněl, že hlavní hrdinka, která chce být DJkou, radostně přicupitá ke stolku označenému "DJ Society", aby zjistila, že jde o "Deaf Jews Society"... Tyto dadaistické momenty nejsou špatné a skoro připomínají Sachu Barona Cohena, South Park nebo staré bratry Zuckerovy. Celý se ale rozhodně nenese v tomto duchu, a nejméně polovina je ho hraná zcela "na vážno", jako všechny ty strašné filmy o školácích, kteří dospívají, hledají sami sebe, a tak dále. Místy je to tak nesnesitelné, že jsem byl na vážných pochybách, zda to celé není myšleno jako parodie, ale opravdu si myslím, že nikoliv, a že to pouze režisér (debutující) tak strašně nezvládl. No a značnou část filmu (asi 30 minut) tvoří záznamy pěveckých vystoupení, která mají co nejsložitější fyzicky možnou choreografii a hudební aranžmá, ale - co naplat - poměrně záhy to bez hudebních nástrojů začne být stereotypní, i když se interpreti odvážně snaží generovat svými ústy i bicí nástroje a jiné zvukové efekty. Je to celkem škoda, protože většina herců a hereček (včetně těch neznámých) působí velmi sympatickým dojmem, a mají komediální nadání (nemluvě o tom, že mají čisté zuby, vyholená podpaždí a správně vycpaná prsa). Kdyby se chirurgicky vystříhala většina nezáživných meditování a poučení, mohla z toho být svěží podívaná s délkou pod 60 minut. V této téměř dvouhodinové podobě jde ale spíš o podivnost. P.S: Písničky nejsou VŮBEC otitulkované, přestože chvílemi posunují děj.

Trailer k filmu

Související články k filmu Ladíme!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ladíme!

  Ladíme!

  20. 12. 2012 16:00 Zapomeňte na muzikály ze střední, tady jste někde jinde. Zpívá se tu jako o život, zásadně a capella (tedy bez kapely), sex je zakázaný, protože škodí hlasivkám, a kdo neladí se zbytkem, ten musí z kola ven. Ladíme! je komedie plná dobré muziky, jaká tu už dlouho nebyla. Nesnaží se spoléhat jen na netradiční předělávky světových hitů, stejně důležité jsou pro ni  dobrý příběh a sympatičtí hrdinové z „masa a kostí“. I proto si tvůrci do hlavní role vybrali na Oscara nominovanou Annu Kendrick, která před pár lety ve velkém stylu vstoupila na filmové plátno v komedii Lítám v tom.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hudební komedie Ladíme! přijde do kin od 20. prosince

  Hudební komedie Ladíme! přijde do kin od 20. prosince

  7. 12. 2012 11:01 Příběhem o studentkách střední školy, které se rozhodnou pro zpěv, je americká hudební komedie s názvem Ladíme! V kinech se objeví od 20. prosince a na pracovní projekci v Praze ji představila distribuční společnost Bontonfilm. Hlavní roli ve snímku ztvárnila na Oscara nominovaná Anna Kendricková. Před pár lety ve velkém stylu vstoupila na filmové plátno v komedii Lítám v tom.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.