Plakát k filmu: Kurýr

Kurýr Transporter, The

dokina.cz
6,9

USA, Francie, 2002, 88 min

Žánr:
thriller, akční, kriminální
Režie:
Louis Leterrier, Corey Yuen | celý štáb
Hrají:
Jason Statham, Shu Qi, Matt Schulze, François Berléand, Ric Young, Ric Young | všichni herci

Frank Martin (Jason Statham) je bývalý příslušník zvláštní jednotky. Nyní žije zdánlivě poklidným životem na francouzském pobřeží Středozemního moře. Příležitostně pracuje jako nájemný KURÝR, který přepravuje zboží. Plní tajné, někdy i nebezpečné úkoly a zachovává tři přísná pravidla - první: nikdy neměň dohodu, druhé: žádná jména, třetí: nikdy se do zásilky nedívej.

Je najat Američanem známým pod jménem "Wall Street", aby doručil zásilku. Při jedné zastávce na cestě Frank zjistí, že se jeho balík "hýbá" a poruší pravidlo tři. Obsahem je krásná žena se zalepenými ústy ...

Frank Martin (Jason Statham) je bývalý příslušník zvláštní jednotky. Nyní žije zdánlivě poklidným životem na francouzském pobřeží Středozemního moře. Příležitostně pracuje jako ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 525 hlasů
 • -

Související články k filmu Kurýr

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jason Statham, přímý nástupce Schwarzeneggera a Stallona

  Jason Statham, přímý nástupce Schwarzeneggera a Stallona

  14. 3. 2019 13:22 Svalovec Jason Statham oživil akční filmy v tomto tisíciletí jako málokterý herec. Právem je tak považován za přímého nástupce hvězd z 80. a 90. let, jakými byli Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, či Jean-Claude Van Damme. Víte, kde všude si zahrál a jaké role z něj udělali hvězdu? Přečtěte si jeho životopis, kde se dozvíte vše důležité z jeho dosavadního života.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Připomeňte si sérii Kurýr: od svěží jedničky až po aktuální Restart

  Připomeňte si sérii Kurýr: od svěží jedničky až po aktuální Restart

  14. 9. 2015 20:30 Tři filmy a televizní seriál, to je už panečku slušné skóre na evropskou akční značku. Přesto nelze nemít z vývoje série Kurýr určitou pachuť v ústech. Po vynikajícím prvním filmu totiž tenhle automobilový hrdina s tváří Jasona Stathama zabředl do stále horších pokračování. Snaha oživit Kurýra nyní vygradovala příchodem prequelového čtvrtého dílu, v němž nehrají žádní z původních herců. Právě proto má ale Kurýr: Restart největší šanci zapsat se divákům do paměti. Připomeňte si vývoj téhle řady od dobrých momentů po ty horší.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejslavnější filmové honičky - od Bullita až po Rychle a zběsile

  Nejslavnější filmové honičky - od Bullita až po Rychle a zběsile

  2. 4. 2015 23:00 Už posedmé se do kin řítí jméno Rychle a zběsile, a i tentokrát film láká diváky na stále šílenější automobilové honičky s příchutí digitálních triků. Nebylo tomu tak vždy. Filmové honičky mají dlouhou tradici a namísto virtuálních polygonů se s nimi po většinu jejich historie nesla pověst obrovského, mnohdy fatálního rizika pro herce a kaskadéry. Sledujte rychlou evoluci filmových honiček včetně příkladů několika exemplářů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.