Plakát k filmu: Kursk

Kursk Kursk

dokina.cz
6,3

Premiéra 17. 1. 2019
Francie, Lucembursko, Belgie, 2018, 117 min, od 12 let

Žánr:
historický, drama
Režie:
Thomas Vinterberg | celý štáb
Hrají:
Léa Seydoux, Gustaf Hammarsten, Lars Brygmann, Peter Simonischek, Pit Bukowski, Eva van der Gucht | všichni herci

Film vypráví o skutečné katastrofické události, ke které došlo v roce 2000 na palubě jaderné ponorky K-141 Kursk.

155 metrů dlouhá jaderná ponorka K-141 Kursk je „nepotopitelnou“ pýchou Severního loďstva ruského válečného námořnictva. Během ná-mořního cvičení v srpnu 2000 se na palubě nachází 118 členů posádky.

12. srpna otřesou trupem Kursku mohutné exploze, které plavidlo pošlou do hloubky 108 metrů, na dno arktických vod Barentsova moře.

Začíná zoufalý boj s časem. Pro námořníky. Pro jejich rodiny. Záchranou operaci komplikuje zchátralé vybavení a odmítavý postoj ruské vlády přijmout zahraniční pomoc…

Film vypráví o skutečné katastrofické události, ke které došlo v roce 2000 na palubě jaderné ponorky K-141 Kursk. 155 metrů dlouhá jaderná ponorka K-141 Kursk je „nepotopitelnou“ ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -

Recenze filmu Kursk

 • Recenze Kursk na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Proč vlastně chodit na film Kursk, když je případ zkázy ruské ponorky tak známý, že nelze doufat ve šťastný konec? Právě proto.

 • Recenze Kursk na Total film

  Recenze Total film 80

  Kursk (2018) Thomas Vinterberg natočil výtečný a napínavý film. To se v případě příběhu, jehož konec známe obzvlášť počítá. Výtečně obsazený snímek, který je zdařilým pomníkem obětem katastrofy.

Související články k filmu Kursk

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Velký střet hrdinů a osud ponorky Kursk

  Filmové premiéry: Velký střet hrdinů a osud ponorky Kursk

  16. 1. 2019 09:10 Návrat hereckých hvězd z filmů Vyvolený a Rozpolcený, strašidelná monstra toužící po ovládnutí světa, báječné hokejové družstvo složené ze severských zvířat, katastrofa jaderné ponorky Kursk, vyšetřování kolem zjevení Panny Marie a dvojice dívek mařící plány představitelů švédského městečka Lafors. Tento týden přináší 6 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.