Plakát k filmu: Kubík hrdina

Kubík hrdina Ploey - You Never Fly Alone

dokina.cz
5,0

Premiéra 30. 8. 2018
Belgie, Island, 2018, 85 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný, animovaný
Režie:
Gunnar Karlsson, Árni Ásgeirsson | celý štáb
Hrají:
Jamie Oram, Harriet Perring, Iain Stuart Robertson, Richard Wills-Cotton, Þórunn Erna Clausen, Thomas Arnold | všichni herci

Příběh mladého kulíka zlatého, který má problémy naučit se létat a migrovat se svou rodinou do teplých krajin. S pomocí několika kamarádů je schopen přežít ve světě plném nepřátel a nakonec je i oslavován jako hrdina.

Příběh mladého kulíka zlatého, který má problémy naučit se létat a migrovat se svou rodinou do teplých krajin. S pomocí několika kamarádů je schopen přežít ve světě plném nepřátel ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Kubík hrdina

 • Recenze Kubík hrdina na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 35

  Příběh mláděte kulíka zlatého postrádá jakoukoliv originalitu, humor a uspokojení z pohádky. Když si vzpomeneme na pocit, který jsme měli po zhlédnutí klasiky Hledá se Nemo, nebo před půl rokem povedeného Pračlověka, Kubík hrdina se jim nemůže vyrovnat. Animace shledáme klasickými, stejně tak zápletku – slabší jedinec se nakonec stane hrdinou, k tomu musíme přetrpět pohled na ptáky tančící waltz a dvě ptáčata, která se líbají. S realitou se Kubík hrdina potkal asi jen v té migraci na jih. Nicméně malé děti si výlet do kina možná užijí a nutno dodat, že snímku se opravdu pro ně nevyskytuje nic nevhodného. Kubík hrdina je jen tuctový animák a hlášky z něj si určitě se smíchem opakovat nebudeme.

 • Recenze Kubík hrdina na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Animovaná islandská pohádka Kubík hrdina sice po filmařské stránce představuje běžný dětský doplněk víkendového programu kin, ale přinejmenším ve dvou ohledech může překvapit. Jednak věcným vnímáním potravních řetězců, jednak postojem k hrdinství.

Související články k filmu Kubík hrdina

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Bydlení pod drobnohledem a načipování v touze po pomstě

  Filmové premiéry: Bydlení pod drobnohledem a načipování v touze po pomstě

  27. 8. 2018 13:08 Z revolučního bydlení noční můra, experimentální zařízení nabízející technologická vylepšení, svatební setkání dvojice věčně nepříjemných a nabručených samotářů, velkolepé dobrodružství z doby před 20 tisíci lety, a ptačí dobrodružství v animáku nejen pro děti. V tomto týdnu přichází do českých kin 5 filmových premiér a obraz útěku dvou českých mladíků z transportu smrti v celovečerním debutu Jana Němce z roku 1964.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.