Plakát k filmu: Kráska a zvíře 3D

Kráska a zvíře Beauty and the Beast

dokina.cz
7,3

Premiéra 16. 3. 2017
USA, 2017, 130 min

Žánr:
romantický, fantasy, muzikál
Režie:
Bill Condon | celý štáb
Hrají:
Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Kevin Kline, Hattie Morahan | všichni herci

V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince.

Ve filmu hrají: Emma Watson coby Kráska, Dan Stevens jako zvíře, Luke Evans v roli Gastona, pohledného, ale povrchního vesničana, který se snaží Krásku okouzlit, Kevin Kline coby Maurice, Krásčin otec, Josh Gad jako LeFou, Gastonův ponižovaný kumpán, Ewan McGregor coby svícen Lumiere, Stanley Tucci jako cembalo Maestro Cadenza, Audra McDonald v roli šatní skříně Madame de Garderobe, Gugu Mbatha-Raw jako oprašovátko Plumette, Hattie Morahan v roli čarodějky a Nathan Mack coby čajový šálek Chip. Herecký tým doplňují Ian McKellen coby stojací hodiny Cogsworth a Emma Thompson jako čajová konvice paní Pottsová.

Snímek Kráska a zvíře, inspirovaný stejnojmenným animovaným filmem z roku 1991, režíroval Bill Condon. Scénář napsali Stephen Chbosky a Evan Spilitopoulos, producenty jsou David Hoberman, p.g.a. a Todd Lieberman, p.g.a. ze společnosti Mandeville Films, a vedoucími výroby jsou Jeffrey Silver, Thomas Schumacher a Don Hahn. Hudbu k filmu složil Alan Menken, který získal dva Oscary (nejlepší původní soundtrack a nejlepší píseň) za hudbu k původnímu animovanému filmu, a soundtrack filmu zahrnuje nové nahrávky původních písní od Menkena a Howarda Ashmana, stejně jako tři zcela nové písně, jež napsal Menken společně s Timem Ricem.

V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 53 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Kráska a zvíře 3D

 • Recenze Kráska a zvíře 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Hezká pohádka s hezkými písničkami, víc však nečekejte. Kráska a zvíře je průměrným zpracováním slavného příběhu, jenž si zasloužil mnohem víc energie a důkladnější péči v téměř každém ohledu. U Disneyho tyhle adaptace zpravidla neflákají. Tentokrát ale sekají jedno špatné rozhodnutí za druhým a výsledkem je akorát hodně načančaný muzikál, ke kterému se jen tak nevrátíte.

 • Recenze Kráska a zvíře 3D na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Převedení animované pohádky do hrané podoby je vždycky obtížné, zvlášť v případě jako je Kráska a zvíře, kdy jsou nároky kladené diváky opravdu veliké. Bill Condon a jeho kolegové se toho ovšem nebáli a vytvořili kinematograficky opravdu okouzlující snímek. Je to spojení krásného příběhu, hvězdného obsazení, ikonických písní a kostýmů a scenérií jako vytržených z pohádky. Například asi nejznámější scéna, kdy Belle a zvíře tančí v obrovském sálu, je naprostou kopií své předlohy. Herci podali (na to že jde o pohádku) opravdu solidní výkony a všichni do jednoho předvedli své pěvecké talenty. Písně objevující se ve snímku je po jeho zhlédnutí těžké dostat z hlavy. Celkový výsledek zanechává pocit, že se tvůrci snažili o něco velkolepého a z větší části se jim to povedlo. Důležité je, užít si film takový jaký je a nehledat v něm zbytečné nedostatky, je to přeci jen pohádka, tak se jí nechme na chvíli očarovat.

 • Recenze Kráska a zvíře 3D na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Po Popelce a Knize Džunglí přichází do kin další Disneyho hraný remake některé z jeho animovaných klasik – volba tentokrát padla na Krásku a zvíře z roku 1991. Režíroval jej Bill Condon (Dreamgirls, poslední dva díly Twilight ságy) a titulní roli krásky Belle si zahrála (a zazpívala) Emma Watson.

Související články k filmu Kráska a zvíře 3D

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.