Plakát k filmu: Královská aféra

Královská aféra En kongelig affære

dokina.cz
7,6

Premiéra 12. 4. 2012
Česká Republika, Německo, Švédsko, Dánsko, 2012, 128 min

Žánr:
historický, drama, romantický
Režie:
Nikolaj Arcel | celý štáb
Hrají:
Trine Dyrholm | všichni herci

Královská aféra je příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Lásky, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi Johanem Struenseem, německým lékařem pološíleného dánského krále Kristiána VII., a jeho manželkou, mladičkou královnou Karolinou Matyldou Hannoverskou. Tuto historickou zápletku chtělo zfilmovat už několik tvůrců, až teď se to však podařilo Nikolaji Arcelovi, který do hlavních rolí fascinujícího dramatu obsadil Madse Mikkelsena a Alicii Vikander.

Královská aféra je příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Lásky, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi Johanem Struenseem, německým lékařem ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 67 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Související články k filmu Královská aféra

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmy nominované na Oscara

  Filmy nominované na Oscara

  11. 1. 2013 13:50 Nejvíce nominací na letošní ceny americké filmové akademie Oscar získal historický snímek Lincoln režiséra Stevena Spielberga. Celkem jich obdržel 12 včetně nominace na ocenění pro nejlepší film a režii. Druhý nejúspěšnější byl film Pí a jeho život s 11 nominacemi.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Královská aféra

  Královská aféra

  10. 4. 2012 16:51 Královská aféra je příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dánský snímek Královská aféra přijde do kin 12. dubna

  Dánský snímek Královská aféra přijde do kin 12. dubna

  16. 3. 2012 08:10 Dny evropského filmu, jejichž 19. ročník bude od 12. do 19. dubna v Praze, zahájí dánské historické drama Královská aféra. Do kin ho uvede distribuční společnost Aerofilms, která ho představila na projekci v Praze.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.