Plakát k filmu: Králové hor

Králové hor Brothers of the Wind

dokina.cz
7,1

Premiéra 24. 12. 2015
Rakousko, 2015, 97 min

Žánr:
drama
Režie:
Gerardo Olivares | celý štáb
Hrají:
Jean Reno, Manuel Camacho, Tobias Moretti | všichni herci

Mládě orla je svým starším bratrem vyhozeno z hnízda, a tím odsouzeno k smrti.

Chlapec Lucas (Manuel Camacho) nezná lásku, ani teplo domova. Po smrti matky se jeho otec (Tobias Moretti) uzavřel do sebe a utápí se v zármutku.

Osud svádí Lucase a orlí mládě dohromady. Chlapec ptáče zachrání a pojmenuje ho Abel. Tajně se o něj stará, krmí ho. Ve společnosti mladého dravce nachází lásku a přátelství, které mu doma tolik chybí.

S pomocí starého lovce Danzera (Jean Reno) učí Abela létat a lovit. Jak dravec roste a sílí, blíží se den, kterého se Lucas bojí. Den, kdy bude muset svého opeřeného přítele vypustit zpět do volné divočiny.

Králové hor je příběh o naději a přátelství. Film se natáčel 8 let bez použití triků a zvláštních efektů. Španělský režisér Gerardo Olivares získal bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty již při svém předchozím snímku Mezi vlky (Entrelobos, 2011). Tam také objevil talent mladého Manuela Camacho, kterého obsadil do role Lucase. Stárnoucí herecká legenda Jean Reno jako Danzer stále neztrácí nic ze svého charismatu a hereckého umění, které diváci tolik milují.

Mládě orla je svým starším bratrem vyhozeno z hnízda, a tím odsouzeno k smrti. Chlapec Lucas (Manuel Camacho) nezná lásku, ani teplo domova. Po smrti matky se jeho otec (Tobias ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 9 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Králové hor

 • Recenze Králové hor na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Rodinný neanimovaný film v našich kinech je v podstatě vzácný úkaz, k němuž dojde do roka tak dvakrát (za poslední dva roky mě napadají akorát Bella a Sebastián a tuzemské příspěvky Pojedeme k moři a Jak jsem hráli čáru). Králové hor jsou rakouští a vyprávějí o přátelství chlapce a orla.

 • Recenze Králové hor na Total film

  Recenze Total film 80

  Králové hor (Rakousko, 2015) Mravenčí a několikaletá práce týmu režiséra Gerarda Olivarese dala vzniknout nezapomenutelnému snímku. Nadchne děti i rodiče. I když je samotný příběh velmi přímočarý, film potěší vizuální nádherou, jednoduchým a přímým poselstvím a skvěle zvládnutou technickou a řemeslnou stránkou.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.