Plakát k filmu: Král Belgičanů

Král belgičanů King of the Belgians

dokina.cz
6,8

Premiéra 8. 6. 2017
Holandsko, Belgie, Bulharsko, 2016, 94 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Peter Brosens, Jessica Woodworth | celý štáb
Hrají:
Peter Van den Begin, Lucie Debay, Titus De Voogdt, Goran Radaković, Bruno Georis, Peter van der Houwen | všichni herci

Satirická komediální roadmovie o panovníkovi, který se ve snaze zachránit svou zemi před rozpadem vydává na nečekaně dobrodružnou cestu napříč Balkánem.

Král Belgičanů je právě na státní návštěvě v Istanbulu, když se dozví, že se jeho země rozpadla. Musí se okamžitě vrátit domů, aby zachránil své království. Sluneční bouře ale způsobí, že vzdušný prostor je kompletně uzavřen a komunikace nefunguje. Žádná letadla. Žádné telefony. S pomocí britského filmaře a tanečnic z bulharského folklórního souboru se králi a jeho doprovodu podaří utéct přes hranice. Inkognito. Tak začíná odysea napříč Balkánem, během níž král objeví skutečný svět - a své pravé já.

Film belgické režisérské dvojice Petera Brosensa a Jessiky Woodworth měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách.

Satirická komediální roadmovie o panovníkovi, který se ve snaze zachránit svou zemi před rozpadem vydává na nečekaně dobrodružnou cestu napříč Balkánem. Král Belgičanů je právě na ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Král Belgičanů

 • Recenze Král Belgičanů na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Výchozí situace Krále Belgičanů vypadá slibně. Valonsko se odtrhne a navíc se kvůli sluneční bouři nedá létat ani telefonovat, tudíž belgický král utíká z návštěvy Turecka do rozklížené vlasti přes Balkán a v přestrojení. Jenže jak s takovým nápadem dál naložit?

 • Recenze Král Belgičanů na Total film

  Recenze Total film 85

  Král Belgičanů (2016) Věřte mi, že až na tenhle snímek vyrazíte do kina, budete se dobře bavit. A to ještě počkejte až uslyšíte zpívat Black Sea Sirens! Nezbývá než říct bravo a víc takových filmů!!! Král Belgičanů se totiž svým satirickým nádechem stane potěšením, které vám díky smíchu prodlouží život o pár let.

Související články k filmu Král Belgičanů

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tom Cruise proti Mumii a atentát na Heydricha

  Filmové premiéry: Tom Cruise proti Mumii a atentát na Heydricha

  7. 6. 2017 10:00 Tom Cruise v boji proti zaživa mumifikované princezně Ahmanet, nejnovější verze atentátu na Heydricha, satirická komediální roadmovie o panovníkovi, který se, ve snaze zachránit svou zemi před rozpadem, vydává na nečekaně dobrodružnou cestu napříč Balkánem a recidivistova cesta za štěstím. V tomto týdnu na nás čekají 4 filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.