Plakát k filmu: Konečná uprostřed cesty

Konečná uprostřed cesty Halt auf freier Strecke

dokina.cz
7,7

Premiéra 29. 3. 2012
Francie, Německo, 2011, 110 min

Žánr:
drama
Režie:
Andreas Dresen | celý štáb
Hrají:
Milan Peschel | všichni herci

Drama Konečná uprostřed cesty natočil současný německý scenárista a režisér Andreas Dresen, českému publiku známý tragikomickými příběhy o partnerských a mezilidských vztazích LÁSKA NA GRILU či WHISKY S VODKOU. Za svůj poslední film si na festivalu v Cannes 2011 odnesl cenu Un Certain Regard. Drama vypráví příběh ze života čtyřicátníků. Simone a Frank se právě se dvěma dětmi nastěhovali do nového domu a v tu chvíli se dozvídají tragickou zprávu: Frank má rakovinu a je smrtelně nemocen. Tato událost zcela změní praktický chod domácnosti, vztah členů rodiny k otci a pohled na to, co je umírání, láska a sebeobětování. Režisér analyticky s citem pro detail sleduje průběh nemoci a nevšedně pohlíží na tabuizované téma - smrti a umírání. Civilní snímek zachycuje obyčejné i dramatické situace, ve kterých nechybí optimistický náboj.

Drama Konečná uprostřed cesty natočil současný německý scenárista a režisér Andreas Dresen, českému publiku známý tragikomickými příběhy o partnerských a mezilidských vztazích ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 100 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 55.00 CZK Přehrát online
Přehrát online
Přehrát online

Související články k filmu Konečná uprostřed cesty

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Konečná uprostřed cesty

    Konečná uprostřed cesty

    22. 3. 2012 12:40 Drama Konečná uprostřed cesty natočil současný německý scenárista a režisér Andreas Dresen, českému publiku známý tragikomickými příběhy o partnerských a mezilidských vztazích Láska na grilu či Whisky s vodkou.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.