Plakát k filmu: Komorná

Komorná Ahgassi

dokina.cz
7,9

Premiéra 11. 8. 2016
Jižní Korea, 2016, 145 min, od 15 let

Žánr:
thriller, historický, drama
Režie:
Chan-wook Park | celý štáb
Hrají:
Jung-woo Ha, So-ri Moon, Min-hie Kim, Tae Ri Kim, Jin-woong Jo, Hae-suk Kim | všichni herci

Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui, ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Dobře promyšlený plán ale začíná hatit vášeň, která mezi dvěma dívkami zahoří. Brzy navíc přestává být jasné, kdo koho ve skutečnosti podvádí. Příběh bestselleru Zlodějka spisovatelky Sarah Waters do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století převedl jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook a vytvořil dynamický thriller plný zvratů prodchnutý podmanivou erotickou atmosférou.

Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Komorná

 • Recenze Komorná na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Výborná a zároveň osobitá adaptace promyšleného příběhu o trojúhelníku plném zrady a falše. Park potvrzuje pověst režiséra, jehož filmy prostě chcete vidět, i když vám východoasijský styl třeba moc neříká.

 • Recenze Komorná na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Korejský kultovní režisér Chan-wook Park ( Oldboy / Nebohá paní Pomsta ) natočil další film, o kterém se dost dobře nedá psát bez masivních spoilerů. Takže řekněme (nespoilerově), že film je o mladé krásné zlodějce, která je nastěhována jako služka do domu mladé japonské šlechtičny, a má pomoci sňatkovému podvodníkovi připravit tuto šlechtičnu o jmění (tím, že si ji vezme a pak nechá prohlásit za nepříčetnou). Nicméně už takovýto krátký nástin A) je spoilerem (protože na začátku nevíme, že služka je podvodnice), a B) ani zdaleka nevystihuje, o čem film vlastně je. Nespoilerově pouze napíšu, že se dočkáme několika překvapivých zvratů a několika lízání asijských rozkroků. Komorná (podle neasijské knižní předlohy ) je svou atmosférou velmi podobná Oldboyovi : Absurdní zápletky, občas nějaká nestandardní erotika nebo brutalita, občas nějaká velmi vtipná nebo velmi divná drobnost, u které vám nebude úplně jasné, co to mělo znamenat. Navíc je tam trocha starého Japonska a viktoriánské Anglie, takže fajn.

 • Recenze Komorná na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Erotická detektivka Komorná vstupuje do našich kin s doporučenou přístupností od patnácti let, vyžaduje však spíše zralost vnímání. Nenese totiž levnou lechtivost, nýbrž krásu.

 • Recenze Komorná na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Komorná je jako bohatě prostřený stůl: vizuální lahůdky, nádherné ženy k nakousnutí, skleničky vína, které dokážou zamíchat osudem, a scény tak kořeněné, až se nám z nich orosí čelo. Až na dva zdlouhavé předěly je tato korejsko-japonská filmová zkušenost parádním zážitkem.

 • Recenze Komorná na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Nový film jihokorejského režiséra Chan-wook Parka (natočený podle britského románu Zlodějka) je popisován jako erotický thriller, ale pravda je poněkud složitější. Jeho hrdinkou je korejská dívka Sukhui, která někdy ve třicátých letech dvacátého století přijíždí do Japonska dělat komornou pro bohatou šlechtičnu Hideko, která nikdy neopustila komnaty svého honosného panství, a o niž se po smrti její matky i tety stará její podivínský strýc.

Související články k filmu Komorná

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Komorná - recenze

  Komorná - recenze

  17. 8. 2016 08:00 Korejský kultovní režisér Chan-wook Park (Oldboy / Nebohá paní Pomsta) natočil další film, o kterém se dost dobře nedá psát bez masivních spoilerů.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Válka mazlíčků a Čelisti nové generace

  Filmové premiéry: Válka mazlíčků a Čelisti nové generace

  10. 8. 2016 10:00 Válka domácích mazlíčků, útok velkého bílého žraloka, vášeň, ničící dobře promyšlený plán, smrtelně nažhavení třicátníci na cestě po Africe a příběh tří dnů a dvou nocí v životě jedné rodiny. 31. týden tohoto roku přináší českým divákům 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.