Plakát k filmu: Kobry a užovky

Kobry a užovky Kobry a užovky

dokina.cz
7,3

Premiéra 19. 2. 2015
Česká Republika, 2015, 111 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Jan Prušinovský | celý štáb
Hrají:
Kryštof Hádek, Matěj Hádek, Martin Bonhard, Jiri Cermak, Pavel Dusak, Adrian Gabaj | všichni herci

Užovka (Matěj Hádek) je ztracený ve svém vlastním životě. Přesto, že je mu už skoro čtyřicet, nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpovědné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že Užovka by už mohl být konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole...

Užovka (Matěj Hádek) je ztracený ve svém vlastním životě. Přesto, že je mu už skoro čtyřicet, nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 14 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Kobry a užovky

 • Recenze Kobry a užovky na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

 • Recenze Kobry a užovky na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Bratči Hádkové hrají dva bratry, kteří na tom nejsou nejlíp. Užovka (Matěj Hádek) sice nemá holku ani práci, ale ještě jakž takž zůstává člověkem. A možná bude mít dokonce šanci vrhnout se do skoro legálního podnikání! Kobra (Kryštof Hádek) je na tom o poznání hůře. Je téměř non-stop opilý nebo zfetovaný (nebo oboje), krade cokoliv kdekoliv, okrádá i vlastní rodinu a od Užovky si půjčuje, protože "jinak někoho okrade". Logic, motherfucker. Filmový Okresní přebor pro mě byl téměř svátkem, takže jsem se těšil, co dalšího Jan Prušinovský natočí (do kin toho moc nenatočil, je aktivní především v televizi, kterou nesleduji). A výsledek je poněkud rozpačitý.

 • Recenze Kobry a užovky na iDnes

  Recenze iDnes 65

  V kinech se začne lámat chléb. Režisér Jan Prušinovský, tvůrce seriálů Okresní přeboru nebo Čtvrtá hvězda, přehodil žánrovou výhybku. Přijmou jeho fanoušci i tísnivé sociální drama Kobry a užovky?

 • Recenze Kobry a užovky na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Příběh dvou excelentně zahraných bratrů se odehrává v rámci jejich všedních dnů na menším městě, s vlastními tragédiemi a problémy. A i v takto prostém prostředí narazíme na mrazivé momenty. Skvěle odvyprávěné a obsazené gradující drama nám nadhodí nejedno téma k zamyšlení.

 • Recenze Kobry a užovky na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Režisér Jan Prušinovský je mezi diváky známý především díky seriálu Okresní přebor a jeho stejnojmennému celovečernímu prequelu s podtitulem Poslední zápas Pepíka Hnátka a v poslední době i díky televiznímu seriálu Čtvrtá hvězda, jenž natáčel spolu s Miroslavem Krobotem. V souvislosti s jeho novým filmem Kobry a užovky by se však hodilo připomenout spíše jeho tvorbu na epizodách dramatických minisérií Soukromé pasti a Nevinné lži, v nichž se pro humor muselo chodit daleko. Kobry a užovky jsou totiž nejlepším českým dramatem ze současnosti za poslední léta a nedivil bych se, kdyby udělaly slušnou kariéru v zahraničí a na zahraničních festivalech.

 • Recenze Kobry a užovky na Total film

  Recenze Total film 85

  Kobry a užovky (2015) Jaroslav Žváček napsal skvělé postavy a vyhnul se karikaturám. Jan Prušinovský to skvěle zrežíroval. Po svém a bez kompromisů. Oba bratři podávají excelentní výkony. Kobry a užovky velmi výrazně vyčnívají ze soudobé české produkce. Přesto mají divácký potenciál i sílu. Obojí je v české kinematografii věc téměř nevídaná ("víš jak...") .

Trailer k filmu

Související články k filmu Kobry a užovky

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kobry a užovky - recenze nového filmu s bratry Matějem a Kryštofem Hádkovými

  Kobry a užovky - recenze nového filmu s bratry Matějem a Kryštofem Hádkovými

  17. 2. 2015 20:30 Bratři Hádkové hrají dva bratry, kteří na tom nejsou nejlíp. Užovka (Matěj Hádek) sice nemá holku ani práci, ale ještě jakž takž zůstává člověkem. A možná bude mít dokonce šanci vrhnout se do skoro legálního podnikání! Kobra (Kryštof Hádek) je na tom o poznání hůře. Je téměř non-stop opilý nebo zfetovaný (nebo oboje), krade cokoliv kdekoliv, okrádá i vlastní rodinu a od Užovky si půjčuje, protože "jinak někoho okrade". Logic, motherfucker.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: V únoru na plátnech zazáří herci Waltz, Gleeson i nadsamec Dornan

  V únoru na plátnech zazáří herci Waltz, Gleeson i nadsamec Dornan

  3. 2. 2015 21:30 Charakterní herci, akční hrdinové i sexy playboy - to je nabídka herců v rámci únorových filmových premiér. Mrkněte na výběr herců, kteří v těchto týdnech čekají v přítmí kinosálů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.