Plakát k filmu: Kluk ve světě příšer

Kluk ve světě příšer Bakemono no ko

dokina.cz
7,3

Japonsko, 2015, 119 min

Žánr:
fantasy, animovaný
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Aoi Miyazaki, Suzu Hirose, Mamoru Miyano | všichni herci

Příběh o důležitosti rodiny, lásky a cti vyniká fascinujícím mistrovstvím animace japonského režiséra Mamoru Hosody. Devítiletý Kjúta je obyčejný kluk z moderního Tokia. Hodně věcí o životě ještě neví a neměl dosud ani tušení o tom, že vedle reálného světa existuje ještě skrytý fantazijní svět obývaný zvířaty. Až do chvíle, než se v něm náhodou sám ocitl. V kouzelném světě Džútengai ale nejsou lidé příliš vítáni a celou zemí navíc zmítají nepokoje s nástupem nového panovníka. Chlapce se ujme osamělý medvědí válečník, aby ho uchránil nebezpečí v neznámém světě.

Příběh o důležitosti rodiny, lásky a cti vyniká fascinujícím mistrovstvím animace japonského režiséra Mamoru Hosody. Devítiletý Kjúta je obyčejný kluk z moderního Tokia. Hodně ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Kluk ve světě příšer

 • Recenze Kluk ve světě příšer na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Devítiletý kluk, kterému umřela matka při dopravní nehodě (a otec dávno zmizel neznámo kam) nechce žít s příbuznými a místo toho se ze současného Tokia dostane tajnou uličkou do světa monster. Přičemž monstra žijí, chovají se a mluví jako lidi, ale mají zvířecí sekundární znaky (především hlavy). Zde se kluk stane žákem medvěda, který je silný bojovník a má se brzy utkat s prasetem o titul nového vládce celé říše. Kluk i medvěd jsou velmi prchliví, takže na sebe většinu času řvou / jsou uraženi, ale během mnoha let, které kluk ve světě monster stráví, mezi nimi vznikne výjimečné pouto. A někdy o osm let později má konečně dojít k onomu osudovému zápasu. Všechno se to ale poněkud zkomplikovalo několika vedlejšími dějovými liniemi... Anime jsme si v našich kinech nikdy moc neužili. Snad jen Pokémony a nějakým omylem Cestu do Fantazie ( Spirited Away ). Tudíž je škoda, že z té obrovské spousty zajímavých / bizatních anime filmu se do našich kin dostává právě tento, který mi nepřipadal nijak výjimečný.

 • Recenze Kluk ve světě příšer na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Samotný příběh je poměrně obsáhlý a mapuje nejen Kjútovo dětství mezi zvířaty, ale i pubertální období vzoru, hledání skutečného otce a dilematu, který svět je vlastně jeho domovem. Dvouhodinová stopáž bude asi pro některé děti příliš dlouhá na to, aby udržely nit a soustředění na příběh. Spíš než na malé školáčky film cílí na větší děti, které toho o životě ještě moc neví, ale chtějí o něm přemýšlet. Přesto si ve snímku najdou své i dospívající hledající svou identitu a místo ve světě. Po zhlédnutí Kluka ve světě příšer můžeme odcházet s myšlenkou, jak je důležité mít své místo na světě, určitě ale odcházíme s dojmem, že se jedná o pozoruhodné dílo nám poněkud neznámého kulturního prostředí a filmu.

 • Recenze Kluk ve světě příšer na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Na japonský animovaný film člověk v našich kinech narazí opravdu vzácně, byť anime má i u nás velkou fanouškovskou základnu a jde navíc většinou o snímky poměrně zdařilé, mnohdy až skvělé. Tenhle má na svědomí Mamoru Hosoda, tvůrce animovaného remaku romantického sci-fi O dívce, která proskočila časem, jenž je jeho zatím nejznámějším filmem. Oproti němu je Kluk ve světě příšer příběhově srozumitelnější a přímočařejší a hlavně se pohybuje v jiném žánru, a sice v žánru fantasy.

Trailer k filmu

Související články k filmu Kluk ve světě příšer

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kluk ve světě příšer - recenze nového anime

  Kluk ve světě příšer - recenze nového anime

  10. 5. 2016 08:00 Devítiletý kluk, kterému umřela matka při dopravní nehodě (a otec dávno zmizel neznámo kam) nechce žít s příbuznými a místo toho se ze současného Tokia dostane tajnou uličkou do světa monster. Přičemž monstra žijí, chovají se a mluví jako lidi, ale mají zvířecí sekundární znaky (především hlavy).

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tým superhrdinů a bizarní koníček

  Filmové premiéry: Tým superhrdinů a bizarní koníček

  4. 5. 2016 11:01 Non-stop akce na dvou frontách, fantazijní svět obývaný zvířaty, bizarní záliba v pozorování cizích životů, osamělá srdce hledající vhodný protějšek, společné soužití třech sester, nebo útěk z vyhlazovacího tábora. V tomto týdnu čeká na české diváky 5 filmových premiér, 6 nových dokumentárních snímků, dobrodružné drama z roku 1959 a česká válečná komedie z roku 1957, Poslušně hlásím.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.