Plakát k filmu: King Skate

King Skate King Skate

dokina.cz
7,6

Premiéra 20. 9. 2018
Česká Republika, 2018, 80 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Šimon Šafránek | celý štáb
Hrají:
Ivan Pelikán, Petr Forman | všichni herci

Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečnej mejdan. Adrenalin. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.

Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečnej ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu King Skate

 • Recenze King Skate na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Český dokument Šimona Šafránka o punkové době úplných začátků skateboardingu u nás (tedy přibližně od druhé poloviny 70. let do revoluce). Filmem nás provází asi půl tuctu tehdejších průkopníků (tedy dnes lidí ve věku nad 50 let), včetně Petra Formana. Česká skate scéna (žádní Slováci myslím ve filmu nejsou) byla pochopitelně malá, takže se všichni navzájem znají a všichni vyprávějí, jak se tehdy sjížděli z celé země, stavěli rampy, tábořili, souložili, chlastali a předváděli jiné známky punku. A většinu z toho i vidíme na starých autentických záběrech.

 • Recenze King Skate na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Na první pohled představuje King Skate typicky „spiklenecký“ film lákající na posvátnou výpravu do kina hrstku nadšenců. Ale po pár minutách divák zjistí, že nakažlivá nálada celovečerního dokumentu Šimona Šafránka se zdaleka netýká pouze vyznavačů někdejšího „kapitalistického sportu“.

 • Recenze King Skate na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Dokument o průkopnících skateboardingu v Československu v 70. a 80. letech? Pro někoho téma přitažlivé jako magnet, jiného diváka by zase v životě nenapadlo takovému snímku věnovat byť jen pár minut pozornosti. Kdo má ale rád příběhy o srdcařích, rebelech a vynalézavosti, asi nemůže být zklamán, i když na „skejtu“ nikdy nejel.

Trailer k filmu

Související články k filmu King Skate

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.