Plakát k filmu: Kibera: Příběh slumu

Kibera: Příběh slumu Kibera: Příběh slumu

dokina.cz
8,0

Premiéra 1. 11. 2018
Česká Republika, 2018, 90 min, od 12 let

Žánr:
dokumentární
Režie:
Martin Páv | celý štáb

Kibera je jeden z největších slumů v Africe. Nachází se v Nairobi, hlavním městě Keni. Jedná se o neformální osídlení, kde chybí státem zprostředkovávané služby, jako je tekoucí pitná voda, nebo kanalizace. Na fungující zdravotnictví, školství, nebo policii, se místní nemohou spolehnout. To ovšem neznamená, že všichni obyvatelé Kibery jsou odsouzeni k životu v neštěstí.

Dokument Kibera: Příběh slumu ukazuje ty, kteří se rozhodli slum přetvořit v lepší místo: Umělci ze skupiny Maasai Mbili se svým umění snaží dát místu identitu a lidem pocit, že vědí, kam patří. Učitelka Benta, která je HIV pozitivní, ve svém domě založila školku pro děti z HIV pozitivních rodin, aby jim pomohla vyrovnat se se stigmatizací, které čelí v životě. Další z postav je Tanker, bývalý profesionální boxer, který pro mladé lidi ze slumu postavil boxerskou školu, kde je učí disciplíně a sebeobraně.

Kibera je jeden z největších slumů v Africe. Nachází se v Nairobi, hlavním městě Keni. Jedná se o neformální osídlení, kde chybí státem zprostředkovávané služby, jako je tekoucí ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Kibera: Příběh slumu

 • Recenze Kibera: Příběh slumu na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Martin Páv spolu se svými africkými kolegy z Keni vytvořil poutavou podívanou, která je zkrátka kvalitně odvedená po všech stránkách. Ať už jde o celkový sociálně-politický námět (a podnět), či zajímavé a sympatické hrdiny a postavy, které mají ději co nabídnout, skvělou kameramanskou práci, nebo poutavý hudební doprovod. Opravdu se není čemu divit, že tento dokument získal cenu diváka na festivalu v Jihlavě. Příběh Kibery je určitě ten, který byl měl být viděn a slyšen.

Trailer k filmu

Související články k filmu Kibera: Příběh slumu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vondráčková v kanadské komedii a příběh z pohádkové říše

  Filmové premiéry: Vondráčková v kanadské komedii a příběh z pohádkové říše

  30. 10. 2018 10:00 Záhadný a kouzelný paralelní svět, oslava Freddieho Mercuryho a jeho rockové skupiny Queen, příběh z jednoho z největších slumů v Africe, Lucie Vondráčková v kanadské romantické komedii, třicítka tanečníků a tanečnic v hororu od režiséra Gaspara Noého, animák o krásných časech v dějinách Francie a český poustevník v Austrálii. Tento týden přináší 7 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.