Plakát k filmu: Khumba

Khumba Khumba

dokina.cz
5,0

Premiéra 22. 5. 2014
Jihoafrická republika, 2013, 85 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný, animovaný
Režie:
Anthony Silverston | celý štáb
Hrají:
Jake T. Austin, Steve Buscemi, Loretta Devine, Laurence Fishburne, Richard E. Grant, Anika Noni Rose | všichni herci

Z poloviny pruhovaná zebra, obviněná z období sucha, opustí své stádo a vydá se nalézt své ztracené pruhy. Na cestě potká přehnaně starostlivého pakoně a okázalého pštrosa. Společně se pokusí porazit tyranského leoparda a zachránit své stádo.

Z poloviny pruhovaná zebra, obviněná z období sucha, opustí své stádo a vydá se nalézt své ztracené pruhy. Na cestě potká přehnaně starostlivého pakoně a okázalého pštrosa. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Khumba

 • Recenze Khumba na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 55

  Animované dobrodružství Khumba potěší zejména žáčky prvního stupně základní školy. Je to barevné, krátké, plné okatých postaviček a nechybí ani závěrečný „nervák“ s morální poučkou. Rodiče se setkají se zvířátky, které je budou bavit (např. pštros), ale i neskutečně štvát (např. damani, nebo co to bylo).

 • Recenze Khumba na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Khumba je zebra (samec). Narodí se do zebřího stáda žijícího u napajedla obehnaného hustými keři, kde jsou všichni v bezpečí před vetřelci. Je jiný než všichni ostatní – má totiž pruhy jen na přední polovině těla. Ostatní se mu smějí a o několik let později ho kvůli tomu dokonce obviní za extrémní sucho sužující krajinu (myslí si, že jeho narození bylo špatným znamením). Hrozí, že napajedlo vyschne, a že se stádo bude muset přemístit. Khumbovi následně zemře nemocná matka, ale těsně před smrtí mu stihne povědět legendu o tom, jak před dávnými věky přišly zebry v magickém jezeře ke svým pruhům…

Související články k filmu Khumba

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Khumba - recenze animáku o zebře, co neměla pruhy

  Khumba - recenze animáku o zebře, co neměla pruhy

  21. 5. 2014 09:15 Animované filmy pro děti jsou určitou zárukou alespoň nějaké návštěvnosti v kině a za dobrý animák se proto na zahraničních trzích platí velké peníze. Snímek Khumba potvrzuje hned několik nových pravidel, které mne napadly poté, co jsem film viděl.Hned jako první věc mne napadlo, že příběh o zebře, která neměla všechny proužky a vydá se je do světa získat, může být přesně tím, co bude do kina lákat davy rodičů s dětmi.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.