Plakát k filmu: Jurský svět: Zánik říše

Jurský svět: Zánik říše Jurassic World: Fallen Kingdom

dokina.cz
5,9

Premiéra 21. 6. 2018
USA, Španělsko, 2018, 130 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný
Režie:
Juan Antonio Bayona | celý štáb
Hrají:
Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Ted Levine, James Cromwell, Jeff Goldblum, B.D. Wong | všichni herci

Od chvíle, kdy zběhlí dinosauři zničili zábavní park a luxusní resort Jurský svět, uběhly už čtyři roky. Lidé Isla Nubar opustili a zanechali dinosaury jejich osudu. Když ale na ostrově začne ožívat dosud spící sopka, pustí se Owen (Chris Pratt) a Claire (Bryce Dallas Howard) do záchranné operace, jejímž cílem je převézt dinosaury z ostrova do bezpečí. Owenovým hlavním cílem je nalezení Blue, ještěra, kterého vychoval, a Claire je chce zachránit z přesvědčení, že by tihle živočichové neměli vymřít podruhé. Po příjezdu na velmi nestabilní ostrov, na který prší láva, odhalí spiknutí, které může planetu vrátit do prehistorických dob. Budete žasnout, budete se bavit a bát u pokračovatele jedné z nejslavnějších sérií v historii kinematografie. Vítejte ve světě filmu Jurský svět: Zánik říše.

Film režíruje J. A. Bayona (Nic nás nerozdělí), produkuje produkuje Steven Spielberg, tentokrát společně s režisérem prvního dílu Colinem Trevorrowem a scénář napsal režisér prvního filmu Colin Treworrow spolu s Derekem Connollym.

Od chvíle, kdy zběhlí dinosauři zničili zábavní park a luxusní resort Jurský svět, uběhly už čtyři roky. Lidé Isla Nubar opustili a zanechali dinosaury jejich osudu. Když ale na ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 15 hlasů

Recenze filmu Jurský svět: Zánik říše

 • Recenze Jurský svět: Zánik říše na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Pokračování, které má v hlavě spíš dolary než opravdové nápady, ale zvládá z dinosaurů i lidských hvězd poskládat solidní blockbusterovou rutinu. Zánik říše se nekoná, ale pokud od dvojky očekáváte něco výrazně jiného než od Jurského světa, běžte raději honit ještěrky někam do přírody.

 • Recenze Jurský svět: Zánik říše na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Ostrov, na kterém se nachází dinosauří park (před několika lety opuštěný lidmi), má být během několika dní zničen sopečnou erupcí. Claire (Bryce Dallas Howardová) a Owen (Chris Pratt) se tam vydávají na popud tajemného milionáře (James Cromwell), aby co nejvíce dinosaurů zachránili a odvezli do nové rezervace, kde by se mohli dál množit, nerušeni lidmi. Další děj jsou poněkud spoileroidní, ale je to naplno řečeno v trailerech, takže: Poměrně záhy se ukáže, že je to všechno jinak, a že soukromá armáda chce dinosaury pochytat, odvézt do milionářova sídla a zde je prodat zlým bohatým lidem a současně z jejich DNA vytvořit nové dinosaury, kteří budou pak používáni jako válečné zbraně. Prostě jsou EVIL . Pátý Jurský park režíroval J. A. Bayona ( Sirotčinec ) a některé scény se mu dost povedly. Především ty, kde jde o čirou atmosféru. Dinosaurus na zlomky vteřiny strašidelně probleskávající tmou při bouřce. Dinosauří stín na zdi. Dinosaurus, nořící se z temného tunelu. Dinosauří dražba / módní přehlídka. Některé z nich jsou velmi fajn a většinou je na nich vidět, že film byl hodně drahý. Triky jsou většinou bezchybné a nápaditost, s jakou jsou natáčeny brutální scény (včetně detailního ukusování lidských končetin) tak, aby výsledek mohl být přístupný americké mládeži, je obdivuhodná.

 • Recenze Jurský svět: Zánik říše na Total film

  Recenze Total film 70

  Jurský svět: Zánik říše (2018) Fanoušci dostanou nálož skvěle zvládnutých i hrůzu nahánějících scén. Čekal jsem trochu víc špičkování mezi ústřední dvojicí a Pratta utrženého ze řetězu. I tak je Zánik říše skvělou popcornovou zábavou, která zřejmě zlikviduje o víkendu ostatní kinokonkurenty.

 • Recenze Jurský svět: Zánik říše na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Tři roky po událostech z Jurského světa se na ostrově Isla Nublar probouzí sopka, tudíž podruhé v historii hrozí vyhynutí dinosaurů. Claire a Owen (Bryce Dallas Howard a Chris Pratt) jsou osloveni milionářem Benjaminem Lockwoodem (James Cromwell), bratrem Johna Hammonda – toho Hammonda, který vytvořil první Jurský park – s plánem evakuovat z doutnajícího ostrova co nejvíc druhů dinosaurů na jiný ostrov, kde by mohli žít ve volném výběhu. Oba hrdiny pak doprovází ustrašený a nepraktický IT specialista (coby komická postava) a o něco praktičtější bioložka a doktorka (coby silná ženská postava), aniž by kdokoli z nich tušil, že se stali oběťmi podrazu.

 • Recenze Jurský svět: Zánik říše na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Jestli se minule divák okouzlený pravěkými tvory strachoval o lidské hrdiny, u premiérového snímku Jurský svět: Zánik říše si přeje, aby pěkní dinosauři zašlapali unylou člověčí partu do země.

 • Recenze Jurský svět: Zánik říše na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Máme tu úchvatné dinosaury, akci, schopné herce, pořádný rozpočet, ceněného režiséra, který umí vytvořit vizuálně skvělé snímky. Ale není to skvělý film. Proč? Protože scénář recykluje samé staré nápady a je tak děravý, že ho nejspíš potrhal velociraptor a pak ho ještě sežvýkal brachiosaurus. U filmu, do kterého musíte investovat balíky peněz na efekty a který nemá úplně netalentované herce, je tak lajdácký a hloupý děj zklamáním, ovšem asi ne překvapením.

Související články k filmu Jurský svět: Zánik říše

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.