Plakát k filmu: Jurský park: Ztracený svět

Jurský park: Ztracený svět The Lost World: Jurassic Park

dokina.cz
6,5

USA, 1997, 129 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, sci-fi
Režie:
Steven Spielberg | celý štáb
Hrají:
Jeff Goldblum, Julianne Moore, Pete Postlethwaite, Arliss Howard, Richard Attenborough, Vince Vaughn | všichni herci

Ztracený svět: Jurský park (anglicky: The Lost World: Jurassic Park) je pokračování velmi úspěšného románu a filmu Jurský park. Byl natočen podle stejnojmenného románu Michaela Crichtona a uveden do kin v roce 1997 a do roku 2007 získal na tržbách více než 620 milionů dolarů, čímž se řadí mezi dvacítku nejúspěšnějších filmů všech dob.

Příběh vychází z prvního dílu a opět zde hrají hlavní roli geneticky vytvoření dinosauři, žijící na původním místě klonování, ostrově Isla Sorna, neboli „Site B“. Po krachu firmy InGen se Hammondův bezohledný synovec rozhodne dinosaury získat a převézt je na pevninu pro svůj plánovaný zábavní park v San Diegu. To ale nechce připustit Hammond a tak požádá skupinu dobrodruhů a paleontologů (včetně matematika Iana Malcolma), aby nafilmovali dinosaury v jejich přirozeném prostředí. Tak by snad mohl zapůsobit na světovou veřejnost a tím dinosaury na ostrově ochránit před vměšováním člověka. Oba týmy jsou vyslány na nebezpečné místo a mise, která zpočátku šlape podle plánu, se velmi rychle zvrhne v holý boj o přežití na ostrově plném nebezpečných zvířat z pravěku…

Dinosauři ve filmu
V tomto filmu se představují někteří dinosauři, známí již z prvního dílu, i zcela nové rody. Jsou to Tyrannosaurus, Triceratops, Stegosaurus, Pachycephalosaurus, Parasaurolophus, Procompsognathus, Velociraptor, Gallimimus a sauropod Mamenchisaurus. V závěrečné scéně se také objeví velký létající plaz (ptakoještěr) Pteranodon.

V původním románu Michela Crichtona Ztracený svět (Crichton) se navíc objevují také dinosauři rodu Ornitholestes, Carnotaurus, Apatosaurus a další.

Ztracený svět: Jurský park (anglicky: The Lost World: Jurassic Park) je pokračování velmi úspěšného románu a filmu Jurský park. Byl natočen podle stejnojmenného románu Michaela ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 598 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 101.94 CZK 255.24 CZK Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Jurský park: Ztracený svět

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jurský park a Jurský svět, znáte dobře tyto filmové megahity?

  Jurský park a Jurský svět, znáte dobře tyto filmové megahity?

  18. 6. 2017 10:03 Od dob, kdy diváky ohromil první díl Jurského parku uplynulo již 24 let. Následovaly další 2 pokračování a tím se série na dlouhých 14 let uzavřela. Zlomový byl rok 2015, kdy spatřilo světlo světa další pokračování, film Jurský svět. Máte rádi tyto filmy? Udělejte si kvíz a zjistíte, jak dobře je znáte!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jurský park - jak šel čas s filmovým pravěkem

  Jurský park - jak šel čas s filmovým pravěkem

  12. 6. 2015 20:00 Málokdo doufal, že se značka Jurský park ještě dočká tak velkolepého znovuoživení, jaké nyní přichází s filmem Jurský svět. Čtvrtý díl ságy o dinosauřím parku je oprávněně očekávám s velkými nadějemi. Pozitivní vzpomínky na první Jurský park jsou navíc ještě velmi živé a nabízí se proto jednoduchá otázka. Proč se na čtvrtý film čekalo 14 let? 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jurský park vyvolal před 20 lety světovou

  Jurský park vyvolal před 20 lety světovou "dinománii"

  10. 6. 2013 07:12 Oživit dávno vyhynulá pravěká zvířata tak, aby diváci uvěřili, že se opravdu pohybují mezi herci, to se v Jurském parku velmi realisticky podařilo americkému režisérovi Stevenu Spielbergovi. Na svou dobu revoluční triky v kinech nadchly a dobrodružný sci-fi příběh si na konto připsal už téměř miliardu dolarů. Film, který měl premiéru před 20 lety, 11. června 1993, spustil také obrovský zájem o vše, co s dinosaury souvisí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.