Plakát k filmu: John Wick

John Wick John Wick

dokina.cz
7,6

Premiéra 23. 10. 2014
USA, 2014, 101 min, od 12 let

Žánr:
thriller, akční
Režie:
Chad Stahelski, David Leitch | celý štáb
Hrají:
Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen, Willem Dafoe, Dean Winters, Adrianne Palicki | všichni herci

Keanu Reeves a Willem Dafoe v akčním filmu, kde se kácí les a kde ve velkém létají třísky. A který přináší čistou radost ze stylové akční jízdy, jaká v kině dlouho nebyla. Oba jsou nájemní zabijáci, staří a dobří přátelé a teď se postaví proti sobě.

Říká se: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick je zabiják na odpočinku, přesně ten typ chlápka, kterému je lepší se vyhnout. Vloupat se mu do domu, ukrást auto a zabít milovaného psa, to se prostě nemělo stát. Střední zlodějíčkové to nevědí, jejich bossové v podsvětí ale ano. Když zjistí, komu, že patří ta krásná ukradená kára, zavládne lehká nervozita a těžká hysterie. Je třeba hned jednat. Takže zatímco se John Wick vydává na svou drsnou vendetu, stává se zároveň terčem svých bývalých kolegů - nájemných zabijáků.

John Wick jakoby vzniknul na objednávku fanoušků akčního žánru. Bez zbytečných kliček střídá jednu nápaditou akci za druhou, oplývá stylem a energií a po právu nabízí otázku: Budeme svědky velkého návratu Keanu Reevese na výsluní? Zatím to tak vypadá. John Wick je stejně uhrančivý a věcně sarkastický jako Constantine, nebezpečně rychlý a k tomu chirurgicky přesný jako Neo. Účast Reevese a Dafoe v jednom filmu navíc přinese na plátno charisma v hodnotě minimálně 150%, jež bude s každým vystřeleným nábojem nebo hláškou ještě stoupat.

Keanu Reeves navíc všechny nebezpečné scény natáčel sám, bez kaskadérů: „Všechno to dělal sám,“ říká producent Basil Iwanyk. „Všechny skoky, střelby z normálních i automatických zbraní, řízení, skoky z budov... všude uvidíte jedině jeho.“

A na konci filmu za ním zůstane téměř stovka mrtvol. „Ve filmu je zabito 95 lidí,“ konstatuje Basil Iwanyk. „Snažili jsme se stanovit si číslo, kolik lidí můžete z oprávněného rozhořčení zabít za to, že vám zabili psa a vyplenili dům. A došli jsme k počtu devadesát pět.“

Naštvat Keanu Reevese se zkrátka nevyplácí.

Keanu Reeves a Willem Dafoe v akčním filmu, kde se kácí les a kde ve velkém létají třísky. A který přináší čistou radost ze stylové akční jízdy, jaká v kině dlouho nebyla. Oba ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 20 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.46 CZK 307.90 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu John Wick

 • Recenze John Wick na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Keanu Reeves je vysloužilý zabiják, kterému syn bývalého zaměstnavatele zabil psa. Což je dostatečný důvod k pomstě a zabití asi stovky lidí. John Wick je béčko s výtečně natočenou akcí, charismatickými postavami a občas z něj vykoukne i parádní drsňácký humor. Podobný film tu už chvilku nebyl, takže pokud vám tenhle žánr chybí, fofrem do kina. John Wick je jednou z nejzábavnějších akčních pecek posledních let.

 • Recenze John Wick na fffilm

  Recenze fffilm 90

  "Zabili jste mi psa, dostanete přes držku". Keanu Reeves se vrací jako akční hvězda! Tedy, přesněji řečeno: "Zabili jste mi psa, kterého mi dala umírající manželka, tak tady máte zásah pistolí do hlavy z pěti centimetrů". Ano, ve filmu jde o to, že se John Wick (Keanu Reeves) mstí za zabití psa (a dočasné ukradení auta) tím způsobem, že povětšinou brutálním způsobem zabije odhadem tak 100 lidí. Což pro něj není problém, protože dříve pracoval jako nejelitnější killer pro ruskou mafii pod přezdívkou "Baba Jaga".

 • Recenze John Wick na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Od dob Matrixu hledá hrdina kultovní trilogie Keanu Reeves, jak se vrátit na výsluní. Jde to ztuha. Loňský film 47 róninů vyšuměl a John Wick, který právě míří do kin, je spíše vizitkou kaskadérské party.

 • Recenze John Wick na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Natočit skvělý přímočarý akční thriller není vůbec jednoduché, ale režisér Chad Stahelski to dokázal. Ve chvíli, kdy Keanu Reeves oblékne svůj pracovní chic oblek, je téměř nemožné z něj spustit oči. Jeho tvrdý a odhodlaný pohled nevěstí pro jeho oběti nic dobrého, ale nám je příslibem skvělých akčních orgií. Navíc motiv i občasný šrám propůjčují snímku i určitou dávku lidskosti.

 • Recenze John Wick na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Americký akční thriller John Wick se vyloupl víceméně odnikud (natočil ho jako svůj režijní debut Chad Stahelski, bývalý kaskadér a dlouholetý kamarád Keanu Reevese, který zde hraje titulní roli) a jde o film poměrně efektní a úderný, ale přitom nebývale inteligentní a vizuálně opojný (čímž se liší např. od akčních nářezů z 80. let s Van Dammem a se Seagalem) a připomíná spíš něco asijského (John Woo a podobně) nebo francouzského (Luc Besson a podobně). Nedávno tu byl na úplně totožné téma snímek Equalizer, který se také pokusil vyprávět příběh o mstícím se bývalém zabijákovi trošku jinak než doposud, nicméně Johnu Wickovi se to samé daří o mnoho lépe.

Trailer k filmu

Související články k filmu John Wick

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Parodie na film John Wick je něco, co musíte vidět!

  Parodie na film John Wick je něco, co musíte vidět!

  VIDEO FEATURED 9. 2. 2017 23:22 Dneska měl premiéru John Wick 2, a tak není od věci si připomenout první film.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: John Wick 2 se začíná natáčet na podzim

  John Wick 2 se začíná natáčet na podzim

  23. 9. 2015 18:00 Úspěšný béčkový akční trhák John Wick o nájemném vrahovi, který se strašlivě naštve a úplně všechny zabije, to byl hit loňské filmové sezóny. Nyní se začíná natáčet slibovaná a očekávaná dvojka. V hlavní roli se samozřejmě opět ukáže Keanu Reeves.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční film John Wick s Keanu Reevesem a horor Ouija překvapují úspěšným tažením v kinech

  Akční film John Wick s Keanu Reevesem a horor Ouija překvapují úspěšným tažením v kinech

  27. 10. 2014 21:00 Od filmu John Wick s Keanu Reevesem v hlavní roli asi většina fanoušků nečekala velké zázraky, ale novince se v amerických kinech daří více než dobře. Populární herec se vrací jako trochu šílený zabiják a jeho vendeta sbírá u diváků samé kladné body. Ještě větší úspěch však za mořem slavil zbrusu nový horor Ouija.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.