Plakát k filmu: Jmenuji se Hladový Bizon

Jmenuji se Hladový Bizon Jmenuji se Hladový Bizon

dokina.cz
6,2

Premiéra 5. 10. 2017
Česká Republika, Československo, 83 min

Žánr:
dokumentární

Příběh Jana, který se narodil nevidomý a postupně se mu zhoršuje i sluch, se odehrává se převážně v indiánské rezervaci v Novém Mexiku. Hlavní hrdina Jan, který si říká Hladový Bizon, se vydává z Moravy za medicinmanem kmene Navahů, aby u něj podstoupil ozdravný rituál. Divák je postupně vtahován do Bizonova světa a ve finále zakouší takřka tělesný zážitek výstupu na horu Shiprock. Přežijí Bizonovy romantické představy o životě Indiánů konfrontaci s realitou?

Příběh Jana, který se narodil nevidomý a postupně se mu zhoršuje i sluch, se odehrává se převážně v indiánské rezervaci v Novém Mexiku. Hlavní hrdina Jan, který si říká Hladový ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Jmenuji se Hladový Bizon

 • Recenze Jmenuji se Hladový Bizon na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Po zhlédnutí tohoto filmu není lehké se rozhodnout, jak se ohledně něj cítíme. Bezpochyby se pyšní originalitou, jak mezi celovečerními filmy, tak mezi dokumenty. Hladový Bizon je velmi zvláštní a nevšední zážitek, je ale dobře zvláštní nebo ne? Někomu bude připadat krutý, někdo usoudí, že je to milý a veselý snímek, co ale skutečně zvedá hodnocení Hladového Bizona je sám Hladový Bizon, protože pan Pavlíček je neobyčejně charismatický a pozitivní člověk a v podstatě není možné, aby v každém nezanechal hluboký dojem.

 • Recenze Jmenuji se Hladový Bizon na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Dokument o putování moravského slepce za indiánským šamanem Jmenuji se Hladový Bizon má dvojí účinek.

Trailer k filmu

Související články k filmu Jmenuji se Hladový Bizon

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Blade Runner nové generace a letecká havárie uprostřed zasněžených hor

  Filmové premiéry: Blade Runner nové generace a letecká havárie uprostřed zasněžených hor

  4. 10. 2017 10:00 Pátrání po bývalém Blade Runnerovi losangelské policie, banda zvířecích přátel chránící místní džungli, boj o život uprostřed zasněžených hor, příběh nevidomého Jana odehrávající se v indiánské rezervaci v Novém Mexiku, belgická Pákistánka toužící po svobodě a psychologický experiment v opuštěném horském hotelu. Tento týden přináší 7 filmových premiér včetně nekompromisního, chaotického a nezapomenutelného pohledu na metalovou senzaci jménem SlipKnoT.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.