Plakát k filmu: Jednotka příliš rychlého nasazení

Jednotka příliš rychlého nasazení Hot Fuzz

dokina.cz
8,2

USA, Anglie, Francie, 2007, 121 min

Žánr:
komedie, akční, mystery, kriminální
Režie:
Edgar Wright | celý štáb
Hrají:
Simon Pegg, Martin Freeman, Bill Nighy, Joe Cornish, Chris Waitt, Robert Popper | všichni herci

Zapomeňte na všechny komedie z policejního prostředí, které jste doposud viděli. Jednotka příliš rychlého nasazení se od nich liší asi tak, jako se rozkošná zombie komedie Soumrak mrtvých liší od svých žánrových konkurentů. Ostatně ji mají na svědomí stejní tvůrci, kteří i ji vybavili neodolatelně suchým britským humorem, svéráznými postavičkami a nečekaně originální zápletkou. Nicholas Angel (Simon Pegg) je nejlepší seržant, který kdy sloužil v řadách londýnské policie, například počet zatčení, která osobně provedl, o 400 procent překračuje statistický průměr.

Je prostě tak dobrý, že to vrhá špatné světlo na zbytek týmu. Proto ho nadřízení převelí do místa, kde svým talentem nebude kolegy ztrapňovat - do ospalého městečka Sandford, jehož statistiky zločinnosti se rovnají nule a jehož nejnapínavější událostí je každoroční zahradní slavnost. Podle toho také vypadá zdejší policejní oddělení. Nicholas vytvoří dvojici s obtloustlým dobrákem Dannym (Nick Frost), který by mohl být vším, jen ne dobrým policajtem. Před totální frustrací ho zachrání až série zvláštních "nešťastných náhod", které naznačují, že pod idylickou pokličkou Sandfordu by mohl bublat pořádně ostrý guláš. V podstatě existují jen dvě možnosti - buď si Nicholas ze zoufalství začal vymýšlet zločiny tam, kde nejsou, nebo mu stojí v cestě nejchladnokrevnější zabiják, jakého ve své dosavadní kariéře potkal.

Scénář Jednotky příliš rychlého nasazení, na kterém se společně s režisérem podílel sám představitel hlavní role, je tak originální a zábavný, že po jeho přečtení s účastí ve filmu souhlasila všechna oslovená britská herecká esa, včetně držitele Oscara Jima Broadbenta, bývalého agenta 007 Timothyho Daltona a populárních komiků Martina Freemana a Billyho Nighyho. Coby třešničky na dortu mají ve filmu rozkošná camea i jedna oscarová herečka a v současné době velmi populární režisér (taky držitel Oscara) - nebudeme prozrazovat. Jednotka příliš rychlého nasazení vznikla poté, co její tvůrci zkoukli přes 200 "policejních" filmů, absolvovali rozhovory s desítkami mužů zákona a přežili jednu nefalšovanou honičku. Přesto se hravě vyhnuli banálním klišé, které jste už viděli stokrát, a naopak stvořili něco, co jste zaručeně ještě neviděli.

Zapomeňte na všechny komedie z policejního prostředí, které jste doposud viděli. Jednotka příliš rychlého nasazení se od nich liší asi tak, jako se rozkošná zombie komedie Soumrak ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 553 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.22 CZK 255.94 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Jednotka příliš rychlého nasazení

  • Recenze Jednotka příliš rychlého nasazení na fffilm

    Recenze fffilm 80

    Nový film od tvůrců Shaun of the Dead (u nás na DVD podivuhodně jako "Soumrak mrtvých") je policejní komedie, ale měli bychom se na chvíli zastavit u toho, co to v tomto případě vlastně znamená. Hot Fuzz se totiž nepodobá žádné policejní komedii, jakou si z nedávných let pamatuji (možná trochu švédským "Kopps" z roku 2003). Tento příběh policajta, který je až příliš dobrý a proto je z Londýna převelen do klidného venkovského městečka, kde odhalí cosi velmi zásadního a nebezpečného, připomíná klasické francouzské komedie minulých desetiletí (dlouho před Taxi aspol.) s jejich jednoduchou zápletkou, na kterou jsou navěšeny desítky až stovky často naivních vtípků. Zajímavý rozdíl ovšem tkví v tom, že i když Hot Fuzz není primárně akční komedie, jeho tvůrci jsou odkojeni akčními filmy, dokáží si z nich dělat legraci a přitom je evidentní, že by sami dokázali velmi dobrý seriózní akční film natočit, kdyby chtěli! Nebudu příliš prozrazovat, ale poslední "superakční" půlhodinka filmu je záživnější, než leckterý "seriózní" velkovýpravný akční film. Z traileru vám může připadat, že většina vtípků je víceméně standardní a nijak inovativní a máte asi pravdu. Ale během celého filmu se na vás valí téměř nepřetržitě a málokdy klesnou pod hranici vtipnosti. Většina jich má geniální timing (střih a různé videoklipové vychytávky jdou tvůrcům skvěle, pomůže i seriózní hardcore hudba od Davida Arnolda [skládá bondovky!]). A několikrát jsem se nahlas zasmál, což se mi od Borata nestalo (a dlouho před Boratem taky ne). Jen lituji překladatele, protože některé vtípky jsou obtížně přeložitelné nebo zcela nepřeložitelné a veškeré dialogy jsou superhbité. X: "Why did you want to become a policeman?" Y: "Officer!" X: "Why did you want to become a policeman, officer?" A pokud si myslíte, že umíte dobře anglicky, tak budete dikcí hrdinů možná vyvedeni z omylu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.