Plakát k filmu: Jeden svět nestačí

Jeden svět nestačí The World Is Not Enough

dokina.cz
6,2

USA, Velká Británie, 1999, 128 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, kriminální
Režie:
Michael Apted | celý štáb
Hrají:
Pierce Brosnan, Sophie Marceau, Robert Carlyle, Denise Richards, Robbie Coltrane, Judi Dench | všichni herci

V Londýně, v sídle slavné MI 6, je doslova před zraky M zavražděn její přítel, ropný magnát Sir Robert King. Pro agenta 007 je rozkaz jasný: vypátrat vraha a poskytnout ochranu dceři mrtvného muže, krásné Elektře, která se rozhodne pokračovat v práci svého otce. Již po první dramatické pátrací akci je zřejmé, že v pozadí vraždy je hledaný terorista Renard, člověk bez emocí a bez pocitů bolesti, které v jeho mozku potlačuje nevyoperovatelný projektil. Bonda nepřekvapí, že se s ním setká až v dalekém Kazachstánu, kde má společnost King Enterprises své sídlo. "Černé zlato" přitahuje jako magnet ty nejbohatší, nejvlivnější, ale i lidi bez skrupulí a zásad. A právě mezi nimi se s překvapivou jistotou pohybuje Elektra. Ani pro zkušeného agenta jakým James Bond bezpochyby je, není snadné zorientovat se v této bizardní společnosti, kde vedle vědců a odborníků jsou specialiské na hromadnou smrt a ničení. Pak ale do sebe jednotlivé části skládačky začnou zapadat. Zjistí, že se někomu už zase zachtělo ovládnout svět a Renard je v této hře jen druhým houslistou...

JEDEN SVĚT NESTAČÍ je v pořadí již devatenáctou "bondovkou" tedy akčním snímkem o legendárním agentovi 007, který se s nadhledem, vtipem a šarmem dokáže vyrovnat s tím nejzapeklitějším případem. Pierce Brosnan už dokonale zdomácněl v roli Jamese Bonda. Padne mu a sluší, stejně jako jeho elegantní obleky. A tak jde hlavně o to, postavit mu do cesty mocné a silné protivníky v těch nejneuvěřitelnějších "bondovských" situacích. To všechno se tvůrcům filmu podařilo a tak můžeme i do nového tisíciletí vstoupit svižným bondovským krokem. Vždyť právě hrdinové jako on by měli patřit k jeho pilířům.

V Londýně, v sídle slavné MI 6, je doslova před zraky M zavražděn její přítel, ropný magnát Sir Robert King. Pro agenta 007 je rozkaz jasný: vypátrat vraha a poskytnout ochranu ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 605 hlasů
 • -

Související články k filmu Jeden svět nestačí

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Táhlé tóny i éterické siluety: to nabízí sedm nejlepších znělek bondovek

  Táhlé tóny i éterické siluety: to nabízí sedm nejlepších znělek bondovek

  22. 8. 2015 23:30 Úvodní titulkové znělky jsou u bondovek skoro tak ostře sledovanou částí, jako vzhled hlavního geroje nebo přítomnost jeho technických udělátek. 23 oficiálních filmů ale nabídlo pěknou pálku znělek, někdy i vydařených méně, než na co jsou fanoušci zvyklí. Vybrali jsme sedmero z těch, které patří do lepší kategorie - mezi nimi i jednu, jejíž tóny zazněly v traileru na Spectre.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pierce Brosnan se jako šarmantní Bond stal idolem ženských srdcí

  Pierce Brosnan se jako šarmantní Bond stal idolem ženských srdcí

  16. 5. 2013 10:00 Jeho jméno bude asi navždy spjato s postavou neohroženého britského superagenta 007 Jamese Bonda, kterého ztvárnil s neodolatelným šarmem a zlomil tak srdce mnoha ženám všech generací. Snad žádný jiný současný filmový herec nedokáže nosit smoking s takovou elegancí jako Ir Pierce Brosnan, který ve čtvrtek 16. května oslaví šedesátiny.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.