Plakát k filmu: Jeden den

Jeden den One Day

dokina.cz
5,9

Premiéra 6. 10. 2011
USA, 2011, 108 min

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Lone Scherfig | celý štáb
Hrají:
Anne Hathaway, Jim Sturgess, Tom Mison, Jodie Whittaker, Tim Key, Rafe Spall | všichni herci

Emma (Anne Hathaway) a Dexter (Jim Sturgess) se vídají celých dvacet let, každý rok spolu ale stráví jen jeden den. Seznámili se na večírku po jejich společné promoci 15. července 1988, i přes vzájemné sympatie ale zůstávají jen přátelé. Každý následující 15. červenec odhaluje, jak se oba za rok změnili, odkrývá jejich úspěchy i prohry, navzájem se svěřují se svými zážitky, problémy a nevydařenými láskami. Po letech strávených hledáním štěstí a porozumění - ale také dospíváním a dozráváním - si Emma i Dexter začínají uvědomovat, že klíč k opravdové lásce a spokojenosti mají celou dobu na dosah ruky.

Kromě vyzrávání hlavních hrdinů a jejich vztahu shrnuje Jeden den pocity a zvyky Británie posledních dvaceti let.

Emma (Anne Hathaway) a Dexter (Jim Sturgess) se vídají celých dvacet let, každý rok spolu ale stráví jen jeden den. Seznámili se na večírku po jejich společné promoci 15. července ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 295 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Jeden den

 • Recenze Jeden den na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Jeden den na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Romance, která sleduje vývoj vztahu / nevztahu Anne Hathawayové a Jima Sturgese v průběhu dvaceti let, přičemž z každého roku vidíme maximálně události jednoho dne. Název odkazuje na skutečnost, že každý tento den je stejné datum (v jiném roce), což ale není pro děj nikterak důležité (nikdo neřekne "Tak dnes je to zase totéž datum, jako když jsme tenkrát..."). Režie (od tvůrkyně Školy života ) je víceméně skvělá. Anne je víceméně skvělá. Jim je ucházející. Bohužel, scénář, respektive adaptace knižní předlohy má značné trhliny pro člověka, který tu předlohu nečetl (jako například já). Většna těch "dnů" je totiž příliš krátká na to, abychom mohli dobře pochopit, co se hrdinům honí hlavou a proč dělají to, co dělají. Takže vidíme hádky, lásku, rozchody, schody, rozvody, svody, přičemž některé z těchto epizod jsou velmi kvalitně natočené, ale v rámci celého filmu v nevyvolávají o mnoho složitější emoce než "Ten chlap je naprosto nespolehlivý sobec, lhář a proutník, co na něm ta ženská může vidět a proč mu znovu a znovu dává šanci?" Možná by knize lépe posloužilo, kdyby se natočila jako vícedílný seriál, protože takhle ta léta uhánějí až příliš kvapně. Za zmínku ještě stojí, že i když je film inzerován jako "romantická komedie", je to spíš romantická tragédie, jejíž hlavní hrdinové mají smysl pro černý verbální humor. Dost mi to připomnělo (lepší) Lásku a jiné závislosti (nejen kvůli Anne).

Trailer k filmu

Související články k filmu Jeden den

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jeden den

  Jeden den

  5. 10. 2011 08:15 Známá dánská režisérka křehkých filmových příběhů Lone Scherfig přichází s novým snímkem JEDEN DEN natočeného podle veleúspěšné stejnojmenné knihy Davida Nichollse. Příběh o dvacetiletém přátelství Emmy (Anne Hathaway) a Dextera (Jim Sturgess), díky kterému si oba dva uvědomí, co je v životě doopravdy důležité, vstupuje do českých kin od 6. října 2011.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.