Plakát k filmu: Je prostě báječná

Je prostě báječná Squirrels to the Nuts

dokina.cz
5,4

Premiéra 30. 4. 2015
USA, 2014, 93 min, od 12 let

Žánr:
komedie
Režie:
Peter Bogdanovich | celý štáb
Hrají:
Imogen Poots, Jennifer Aniston, Will Forte, Lucy Punch, Owen Wilson, Kathryn Hahn, Rhys Ifans, Joanna Lumley, Tatum O'Neal, Brie Larson, Jason Schwartzman, Cybill Shepherd, Eugene Levy, Jake Hoffman, Ahna O'Reilly, Jennifer Esposito, Debi Mazar, Quentin Tarantino, Austin Pendleton, Michael Shannon | všichni herci

Živelná komedie plná zmatků a dobře mířených facek. Nebudeme si nic nalhávat, Isabel je lehká holka. Nejstarší profesí se snaží našetřit, aby se mohla stát herečkou, ostatně jako každý v New Yorku. Jakmile ale opravdu vstoupí na Broadway, spustí lavinu bláznivých situací a zábavy. Někdo se do ní totiž zamiluje a někdo zas až moc dobře poznal její neřestnou kariéru. A všichni jsou tak trochu ženatí nebo vdané. V klasicky střižené komedii nabité gagy hraje Imogen Poots, Owen Wilson, Rhys Ifans, Jennifer Aniston, Cybill Shepherd a v roli Quentina Tarantina se dokonce objeví i Quentin Tarantino. A New York, který je sexy na každém kroku.

Máte rádi Pretty woman? . . . Tak na ní zapomeňte.

Živelná komedie plná zmatků a dobře mířených facek. Nebudeme si nic nalhávat, Isabel je lehká holka. Nejstarší profesí se snaží našetřit, aby se mohla stát herečkou, ostatně jako ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 9 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Je prostě báječná

 • Recenze Je prostě báječná na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

 • Recenze Je prostě báječná na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Owen Wilson hraje divadelního režiséra, který má manželku, ale také si rád užívá s kurvami. Jednou z těchto kurev je Imogen Pootsová, které Wilson po souloži nabídne 30 000 dolarů za to, že přestane být kurvou. Pootsová přestane být kurvou, stane se divadelní herečkou a jde na konkurs do divadelní hry, ve které má hrát roli kurvy - aniž by věděla, že jejím režisérem je Wilson. Kromě toho ve filmu figurují ještě: slavný sexy herec Rhys Ifans úchylný důchodce, který chce s Pootsovou nadále souložit, i když už není kurva Soukromý detektiv, kterého si najal onen důchodce, aby... nevím vlastně proč Psychiatrička Jennifer Anistonová, ke které shodou okolností dochází Pootsová i ten důchodce Wilsonova manželka Autor oné divadelní hry, který se do Pootsové zamiluje A ti všichni se nějak vzájemně propletou a je z toho komedia plná zmátku. Tedy, měla by být. Ale není. Tento film napsal a režíroval Peter Bogdanovich, kteréžto jméno je vám možná povědomé, protože kdysi natáčel filmy, které byly relevantní. NAPOSLEDY ALE NĚKDY PŘED DVACETI LETY!

 • Recenze Je prostě báječná na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Do našich kin vstupuje americká komedie Je prostě báječná, jejíž hrdinka se živí prostitucí, aby se mohla stát herečkou. A s ní se vrací hollywoodská legenda, režisér Peter Bogdanovich.

 • Recenze Je prostě báječná na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Komedie svěží jako první jarní posezení na zahrádce u drinku, s plejádou spíše méně známých herců, ale o to milejších. Ztřeštěnost se zde dokonale snoubí s plynulostí děje. Naivita sice nesedne každému, a ani nám v mysli neuvízne moc hlášek a scén. Film ale odsýpá od začátku do konce a jeho hravost nás nakazí dobrou náladou.

 • Recenze Je prostě báječná na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Na americké komedii Je prostě báječná je nejzajímavější to, jak zcela otevřeně a přiznaně hlásá, že se snaží napodobit styl komedií, které se v Hollywoodu natáčely v jeho Zlaté éře, tedy především ve čtyřicátých, padesátých, potažmo šedesátých letech. Nalézat inspiraci v desítky let starých dílech klasické kinematografie a třeba na ně i odkazovat je samozřejmě v pořádku, spousta komedií to dělá úplně automaticky, aniž by to vyřvávaly do světa. Ale tady to v praxi funguje tak, že když postava Owena Wilsona cituje nějakou hlášku z filmu Cluny Brownová z roku 1946, tak na konci před závěrečnými titulky je vám scéna s touto hláškou z tohoto filmu puštěna, a ještě se tu objeví ve dvacetisekundovém cameu jistý slavný režisér a ve svém nesmyslném monologu ledabyle zmíní jeho název.

Trailer k filmu

Související články k filmu Je prostě báječná

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Je prostě báječná - recenze komedie o polepšené prostitutce

  Je prostě báječná - recenze komedie o polepšené prostitutce

  2. 5. 2015 22:30 Někteří velmi význační režiséři se tak nějak přežijí a jejich filmy už dlouhé roky nestojí za zlámanou grešli, ale protože kdysi byli fakt dobří, tak stále čekáme na zázrak. V případě Petera Bogdanoviche a komedie Je prostě báječná se tak vnucuje drobná poznámka, že stále čekáme.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.