Plakát k filmu: „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“

Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři „Îmi este indiferent dacă în istorie vom intra ca barbari”

dokina.cz
6,3

Česká Republika, Francie, Německo, Rumunsko, Bulharsko, 2018, 140 min

Žánr:
drama
Režie:
Radu Jude | celý štáb
Hrají:
Ioana Iacob, Alex Bogdan, Alexandru Dabija, Ion Rizea, Claudia Ieremia, Ion Arcudeanu | všichni herci

„Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři.” Tato věta, která zazněla na radě ministrů v roce 1941, zahájila etnické vyhlazování na východní frontě. Film je komentářem k tomuto výroku. Naše temné dějiny nejspíš nejlépe zachycuje zhrozený pohled anděla dějin, o němž píše Walter Benjamin, „jehož tvář je obrácena k minulosti. Kde vidíme řetězec událostí, tam on vidí jednu jedinou katastrofu, která neustále vrší trosky na trosky a vrhá mu je pod nohy. Anděl by chtěl setrvat na místě, vzbudit mrtvé a zcelit vše roztříštěné. Ale bouře, která se žene z ráje, se mu opřela do křídel s takovou razancí, že je již nedokáže přivřít. Nevyhnutelně ho odnáší do budoucnosti, k níž je otočen zády, zatímco před ním až do nebes narůstá hromada trosek. Této bouři pak říkáme pokrok.“

„Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři.” Tato věta, která zazněla na radě ministrů v roce 1941, zahájila etnické vyhlazování na východní frontě. Film je komentářem k ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“

 • Recenze „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“ na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Loňský vítěz karlovarského festivalu, který nyní míří do kin, se jmenuje „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“.

Trailer k filmu

Související články k filmu „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Každodenní krveprolití a mercedes plný heroinu

  Filmové premiéry: Každodenní krveprolití a mercedes plný heroinu

  28. 2. 2019 10:00 Opakované prožití vražedného dne, spisovatelský talent a touha po uznání, komentář k legendárnímu historickému výroku, pokračování úspěšné francouzské komedie, road movie o důstojnosti a odvaze přijmout jinakost a ukradený mercedes napěchovaný heroinem. V tomto týdnu se můžeme těšit na šestici filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.