Plakát k filmu: Jason Bourne

Jason Bourne Jason Bourne

dokina.cz
6,5

Premiéra 28. 7. 2016
USA, 2016, 123 min

Žánr:
thriller, akční
Režie:
Paul Greengrass | celý štáb
Hrají:
Matt Damon, Julia Stiles, Alicia Vikander, Tommy Lee Jones, Vincent Cassel, Riz Ahmed | všichni herci

Je to už devět let, co se nad agentem Jasonem Bournem zavřela voda, když na konci Bourneova ultimáta skočil do temných vod newyorské East River. Chvíli to vypadalo, že se z nich hrdina jednoho z nejlepších akčních thrillerů posledních let už nevynoří. Naštěstí režisér Paul Greengrass a představitel hlavní role Matt Damon nakonec našli scénář, který jim dodal chuť pokračovat.

„Uznávám, že nám to docela trvalo, než jsme nalezli ten správný příběh. Nejdřív se asi musel trochu změnit svět. Najednou nám to dávalo smysl. Víme, že teď je ta pravá chvíle vrátit Jason a do kin. Nešlo to uspěchat,“ říká Paul Greengrass.

Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení. Chce hodit minulost za hlavu a dál pokračovat prostou přítomností, kterou představují ilegální boxerské zápasy. Z tohohle komfortu ho vytrhne bývalá kolegyně, zběhlá agentka Nicky (Julia Stiles), která mu připomene, že na ty nejpalčivější otázky ještě odpovědi nedostal. Když ho pak málem dostane nájemný zabiják, pustí se znovu do boje s Agenturou, teď reprezentovanou tvrdým ředitelem Robertem Deweym (Tommy Lee Jones) a jednou nebezpečně chytrou analytičkou (Alicia Vikander). Jason Bourne se ocitá na staré známé horké půdě, kde nemůže věřit nikomu a ničemu a kde přežití vyžaduje, aby si vzpomněl na to, co se naučil v programu, který díky němu skončil.

„Jason Bourne není superhrdina v kostýmu. Je to obyčejný chlap. Proto ho máme rádi. Můžeme se do něj snáz vcítit a přemýšlet, co bychom na jeho místě udělali. Když ho vidíte, jak v obrovském presu vymýšlí a následně realizuje dokonalý plán, je to hodně vzrušující podívaná,“ dodává režisér.

Je to už devět let, co se nad agentem Jasonem Bournem zavřela voda, když na konci Bourneova ultimáta skočil do temných vod newyorské East River. Chvíli to vypadalo, že se z nich ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 10 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Jason Bourne

 • Recenze Jason Bourne na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Damon to spolehlivě kosí a Greengrass ničí jedno auto za druhým, výsledek je ale matný až běda. Nový Bourne nabízí ukrutně slabý příběh, který nezachrání ani výborná Alicia Vikander, a to, že naznačuje fajn pětku, je vážně málo. Klidně si to kino dejte, bourá se tu pořád solidně, jen se připravte na velké zklamání.

 • Recenze Jason Bourne na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Jason Bourne (opět Met Dejmóóóón , který tento film produkoval) si tentokrát vyřizuje soukromé účty s těmi, kdo kdysi zabili jeho otce. A to především v Athénách, v Berlíně a v Las Vegas. Režíroval opět Paul Greengrass, dělá, co může, ale nejsem si jist, jestli to (po třech, respektive čtyřech dílech) ještě může stačit.

 • Recenze Jason Bourne na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Kdyby takhle vypadaly všechny akční snímky, měly by respekt. Ale Jason Bourne není jen řadový přírůstek žánru, nýbrž oživení kultu, jejž Matt Damon a Paul Greengrass v dílech Bournův mýtus a Bourneovo ultimátum dovedli na vrchol. Výš už to asi nejde.

 • Recenze Jason Bourne na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  I tentokrát režisér vsadil na osvědčené metody jako automobilové honičky, záběry do minulosti, odposlechy a krvavé rvačky, a vyplatilo se. Je pravda, že děj se trochu opakuje, jako v předchozích dílech, opět tu máme tajnou organizaci, která vytvořila program pro trénování chladnokrevných vrahů a hlavní hrdina se to snaží zastavit a všechny dotčené osoby inkriminovat. Ale to nevadí, protože takový přece je Jason Bourne, je to příběh, který k němu neodbytně patří už od samého začátku, bez něj by nebyl. A Matt Damon jako hlavní hrdina opět nezklamal. Předvedl, že jedině on je opravdu Jason Bourne, ta role mu prostě neskutečně sedí.

 • Recenze Jason Bourne na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Jason Bourne se vrací po devíti letech. Skrývá se v Řecku, kde se věnuje boxerským zápasům a chce mít hlavně od všech pokoj, nicméně je opět proti své vůli zatažen do akce, když se na scéně objeví informace ohledně smrti jeho otce. Tentokrát se musí agent bez minulosti mít na pozoru před prohnaným šéfem CIA (Tommy Lee Jones), jeho mimořádně schopnou agentkou a hackerkou (Alicia Vikander) a profesionálním zabijákem (Vincent Cassel).

 • Recenze Jason Bourne na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Matt Damon se vrací ve své životní roli. Mělo by vás to ale zajímat?

 • Recenze Jason Bourne na Total film

  Recenze Total film 75

  Jason Bourne (2016) Nový Jason Bourne má sice lehkou pachuť trošku nuceného dojení slavné značky, nabízí ovšem komplexní příběh, několik velmi dobrých akčních scén (až na trošku zdlouhavou automobilovou honičku) a hlavně typickou režii Paula Greengrasse. Nebýt delšího, avšak nutného rozjezdu, měl by Bourne i lepší spád. A to i přes celkem střídmou dvou hodinovou stopáž. Takže ono „podezřelé ticho,“ které možná věštilo nějaký průšvih, bylo zcela zbytečné a nové pokračování Agenta bez minulosti je velmi dobrým filmem.

Související články k filmu Jason Bourne

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jason Bourne - recenze

  Jason Bourne - recenze

  28. 7. 2016 10:21 Jason Bourne (opět Met Dejmóóóón, který tento film produkoval) si tentokrát vyřizuje soukromé účty s těmi, kdo kdysi zabili jeho otce. A to především v Athénách, v Berlíně a v Las Vegas.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Návrat legendárních krotitelů a fenomén internetových seznamek

  Filmové premiéry: Návrat legendárních krotitelů a fenomén internetových seznamek

  27. 7. 2016 10:00 Boj s nadpřirozenými bytostmi, dokonalý plán a touha po pomstě, dobrodružná cesta do Černé hory, příběh děvčátka převezeného z úžasných švýcarských Alp do německého Frankfurtu nad Mohanem, enigmatická vycházka do hlubin dětství a pamětí, nebo komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby - internetové seznamce. Ve 29. týdnu tohoto roku se můžeme těšit na pestrou nabídku filmových žánrů, čeká nás 6 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.