Plakát k filmu: Jan Palach

Jan Palach Jan Palach

dokina.cz
7,2

Premiéra 21. 8. 2018
Česká Republika, Slovensko, 2018, 124 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Robert Sedláček | celý štáb
Hrají:
Jacob Erftemeijer, Karel Jirák, Alexandr Minajev, Jiří Zapletal, Pavel Lagner, Zuzana Bydžovská | všichni herci

Jan Palach. Student, který se v roce 1969 upálil na protest proti sovětské invazi do Československa. Nekompromisní mladík, který přinesl krajní oběť v touze vyburcovat národ z okupační letargie. Jméno, které u nás zná každý. Film vypráví příběh posledních měsíců Palachova života, ukazuje cestu, na níž se z milujícího syna, oddaného přítele a citlivého, přemýšlivého studenta filozofie stala „pochodeň číslo 1“.

Jan Palach. Student, který se v roce 1969 upálil na protest proti sovětské invazi do Československa. Nekompromisní mladík, který přinesl krajní oběť v touze vyburcovat národ z ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Jan Palach

 • Recenze Jan Palach na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Jan Palach je ikonickým jménem českého odboje proti Rusům a ten, kdo vlastně vyvolal první ohlasy sametové revoluce, jejíž protesty začali v den výročí jeho sebeupálení. Vděčíme mu tak za opravdu dost. Nejen z tohoto hlediska je dobré, že o něm a o té době vznikají snímky, jako například televizní film stanice HBO Hořící keř. Avšak tohle je trochu jiné než Hořící keř, je to opravdu příběh o Janu Palachovi. A nutno podotknout, že i když víme, jak to s Palachem skončí, tak je konec poměrně silným zážitkem.

 • Recenze Jan Palach na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Netradičně v úterý 21. srpna, na padesátileté výročí počátku okupace, kdy do Československa vtrhla vojska Varšavské smlouvy, vtrhne do kin i český film Jan Palach. Režisér Robert Sedláček (Rodina je základ státu, Největší z Čechů) jej natočil podle scénáře spisovatelky, publicistky a scenáristky Evy Kantůrkové, jíž bylo v době Palachova protestního sebeupálení na Václavském náměstí osmatřicet let. Film se zaobírá přibližně posledním rokem a půl ze života Jana Palacha a končí okamžikem, kdy se dotyčný stal symbolickou pochodní, která měla vyvést národ z odbojové letargie.

 • Recenze Jan Palach na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Nepoví skoro nic, co bychom nevěděli, neprovokuje obsahem ani tvarem. Přesto má film Jan Palach smysl. Díky hrdinově trvalé neuchopitelnosti.

 • Recenze Jan Palach na Total film

  Recenze Total film 80

  Jan Palach (2018) Pečlivě zpracovaný osud Jana Palacha upřímně uctívá jeho památku. Pořád ho ale v očích diváka nechává být hlavně mladým člověkem, který nemá nic společného s nálepkou podivína, který by svůj čin páchal z pocitu zoufalství.

Související články k filmu Jan Palach

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Okupace Československa a záhadné zmizení mladé středoškolačky

  Filmové premiéry: Okupace Československa a záhadné zmizení mladé středoškolačky

  21. 8. 2018 10:00 Upálení na protest proti sovětské invazi, připomínka idylického dětství s Medvídkem Pú a jeho kamarády, záhadné zmizení mladé středoškolačky, vzájemně propojené osudy tří rodin, společné bydlení tří neznámých sester. Tento týden přináší 5 filmových premiér a mezinárodní dokumentární cyklus zabývající se okupací ČSSR v roce 1968.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Na co jít DOKINA: Naštvaný Denzel Washington i osudový Jan Palach

  Na co jít DOKINA: Naštvaný Denzel Washington i osudový Jan Palach

  17. 8. 2018 14:15 Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě krátkého pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Příběh Jana Palacha ožije v srpnu, půl století od okupace

  Příběh Jana Palacha ožije v srpnu, půl století od okupace

  25. 6. 2018 10:17 Život Jana Palacha, respektive jeho poslední měsíce, uvidíme ještě letos v podání režiséra Roberta Sedláčka, který točil podle scénáře Evy Kantůrkové. Film, jednoduše pojmenovaný Jan Palach, se tak bude zabývat tím, jak student historie a politické ekonomie došel ke svému osudovému rozhodnutí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.