Plakát k filmu: Jack staví dům

Jack staví dům House That Jack Built, The

dokina.cz
6,2

Premiéra 4. 10. 2018
Francie, Německo, Švédsko, Dánsko, 2018, 155 min, od 18 let

Žánr:
thriller, drama, horor
Režie:
Lars von Trier | celý štáb
Hrají:
Osy Ikhile, Marijana Jankovic, Ola Normelli, Carina Skenhede, Willem Dafoe, Idi Amin | všichni herci

Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu přibližuje, zatímco Jack víc a víc riskuje na cestě k dokonalé vraždě. Ponurý, chytrý i groteskně humorný snímek nás zavádí do USA 70. let.

Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Jack staví dům

 • Recenze Jack staví dům na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Když v roce 1890 vydal Oscar Wilde Obraz Doriana Graye, vyvolal tím rozruch a nevoli čtenářů, pohoršených nad amorálností románu. O rok později proto publikoval novou, mírně upravenou verzi doplněnou o předmluvu, v níž vysvětlil, že všechno umění je zároveň povrch a symbol, že kdo se rozhodne jít pod ten povrch, činí tak výhradně na vlastní nebezpečí, a že neexistuje nic jako morální nebo amorální kniha, protože jsou jen dobré či špatné knihy a zbytek závisí na čtenáři, neb umění zrcadlí diváka, nikoli život. To všechno je dost možná pravda, i když testovat to zrovna na novém filmu Larse von Triera Jack staví dům je zkouška vskutku zatěžkávací.

 • Recenze Jack staví dům na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Na premiéře v Cannes varoval snímek Jack staví dům před násilím hned na vstupence, v sále hlídkovala zdravotní služba a znechucení diváci odcházeli při projekci. Teď jde příběh sériového vraha do našich kin.

 • Recenze Jack staví dům na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Jack (Matt Dillon) jde do pekla a cestou si s Vergiliem (neboli "Vergem"), který ho tam provází, povídá o svém životě psychopatického sériového vraha, který zabil desítky lidí a inscenoval si s jejich mrtvolami hezké scény ve své tajné lednici. A Vergilia hraje Hitler . Vyprávění je rozvrženo do pěti hlavních kapitol (o pěti hlavních obětech / skupinách obětí) a na konci filmu konečně dojdou do nejhlubšího pekla. V tomto novém filmu Larse von Triera představuje spousta detailů různé narážky a podobenství, což si můžeme nejlépe demonstrovat na postavě Hitlera Vergilia, u které jsem to podobenství skoro pochopil: Vergilius byl římský básník, žijící před naším letopočtem, kterého Dante Alighieri použil jako postavu ve své "Božské komedii" (1320), ale bude v tom asi ještě nějaký sofistikovanější humor, neboť ve filmu je oblečen jako měšťan z 19. století. Chci rozklíčovávat, jaký sofistikovanější humor v tom je? Bude pak pro mě film zajímavější? Je v tom nějaký sofistikovanější humor, nebo je to jen tak? 1) Určitě ne. 2) Pravděpodobně ne. 3) Fuck you, Lars.

 • Recenze Jack staví dům na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Jack svou kontroverzností boduje. Přestože zhlédneme opravdu brutální, a navíc ještě dlouhý snímek, na jeho konci zjistíme, že sice máme být znechuceni, pobouřeni a unaveni, ale nestalo se. Kdo zná alespoň trochu některé klasiky, které Trier ve filmu využil, musí obdivovat i kruhovou kompozici, v níž Jack vyprávějící svůj příběh spolu sestoupí s básníkem Vergiliem až do dantovského pekla, aby se ve svém povídání dostal znovu na jeho začátek. Málokterému režisérovi by prošlo tolik vražd a odporností, ale Trier celý příběh dokázal zabalit jako bonbón, kdy ohavnosti shledáme jen obalem, pod kterým se skrývá spousta nápadů, černého humoru a absurdity. Na snímek takového formátu se určitě vyplatí navštívit kino a zjistit, jaký dům Jack vlastně postavil.

Trailer k filmu

Související články k filmu Jack staví dům

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejdrsnější anti-hrdina Marvelu a příběh komunisty Tomana

  Nejdrsnější anti-hrdina Marvelu a příběh komunisty Tomana

  3. 10. 2018 10:00 Příchod jednoho z nejrozporuplnějších a nejdrsnějších anti-hrdinů filmového světa Marvelu, historické drama o vedoucím odboru zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil politický vývoj v Československu, dva protichůdné pohledy na minulost i současnost hranice Evropy s Ruskem, pokračování příběhu o přátelství Belly a Sebastiana, Bradley Cooper a Lady Gaga v dechberoucím romantickém dramatu a sériový vrah připravující dokonalou vraždu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.