Plakát k filmu: Já, padouch 3D

Já, padouch Despicable Me

dokina.cz
7,3

Premiéra 21. 10. 2010
USA, 2010, 95 min

Žánr:
rodinný, animovaný
Režie:
Pierre Coffin | celý štáb
Hrají:
Ken Jeong, Jason Segel, Steve Carell, Miranda Cosgrove | všichni herci

Na ospalém předměstí zastavěném rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami žije NEJVĚTŠÍ ZLODUCH POD SLUNCEM. Producent Doby ledové Chris Meledandri stvořil trojrozměrnou animovanou komedii, která představuje zbrusu nového hlavního hrdinu. Ukrutného záporáka jménem Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Ať už prostřednictvím armády žlutých pomocníků, Mimoňů, nebo díky Jiřímu Lábusovi, který Gruovi v češtině propůjčil svůj hlas.

Udržet se na špici světového zločinu dá pořádnou fušku. A protože si na post veřejného nepřítele číslo jedna brousí zuby Gruův největší oponent Vektor, rozhodne se tenhle padouch pro dosud nevídaný zločin. Ukradne Měsíc! Ano, ten co svítí na obloze. Jenže zásadní roli v jeho plánech hrál zmenšovač, který mu ukradl právě Vektor. Gru musí přijít na to, jak do jeho přísně střeženého sídla vniknout a svůj vynález si vzít zpátky. Po mnoha marných pokusech to už skoro vzdá, když u jeho dveří zazvoní sourozenecké trio Margo, Edith a Agnes, které sbírají peníze pro sirotčinec, v němž žijí. V tu chvíli se v Gruově hlavě zrodí další z jeho mnoha ďábelských plánů. Všechny tři holky adoptuje a pošle je zaklepat na dveře Vektorova sídla. A zatím on a jeho Mimoňové… Jenže plány se s realitou často rozcházejí, zvlášť když „pán zla“ pod vlivem děvčátek zjistí, že není až takovým darebákem, jak se tváří.

Producent Chris Meledandri vybudoval animovanou divizi studia Twentieth Century Fox, která pod jeho vedením vyprodukovala hity jako Doba ledová, celovečerní Simpsonovi nebo Roboti. K Universalu přestoupil po třinácti letech kvůli novým impulsům, z nichž jedním byl právě 3-D film Já, padouch. „Stvořit animovanou rodinnou komedii, ve které by byl hlavním hrdinou záporák, pro mě bylo lákavou výzvou. V průběhu filmu sice projde zásadní charakterovou proměnou, jenže tu by diváci neocenili, kdyby v první polovině nebyl tak nesympatický,“ vysvětluje Meledandri.

Byť to zní dost otřepaně, tvůrčímu týmu se podařilo stvořit film skutečně pro všechny. Kluci ocení Gruovy technické vychytávky, s nimiž se snaží páchat nekalosti. Holky budou inklinovat k neodolatelnému dívčímu trojlístku, který si dá nelehký úkol napravit adoptivního tatínka. A pro starší jsou určené „dospělé“ gagy, jimiž je film prošpikován. A to jsme ještě nezmínili Mimoně, roztomilé žluté poplety, kteří budou v Já, padouch „tvrdit“ humor stylem Veverky z Doby ledové nebo tučňáků z Madagaskaru.

Na ospalém předměstí zastavěném rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami žije NEJVĚTŠÍ ZLODUCH POD SLUNCEM. Producent Doby ledové Chris Meledandri stvořil trojrozměrnou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 654 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 101.98 CZK 255.34 CZK Přehrát online

Recenze filmu Já, padouch 3D

 • Recenze Já, padouch 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Největší padouch všech dob Gru chce ukrást Měsíc, k tomu ale potřebuje pomoc tří roztomilých holčiček. A než se naděje, začne se z něj díky nim stávat sympaťák. Animák s jednoduchou animací, rychlým tempem a parádními sidekicky si menší děti zamilují. I starší diváci ale můžou být relativně spokojení.

 • Recenze Já, padouch 3D na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Gru byl donedávna nejproslulejší padouch na světě. Teď je druhý, protože nový superpadouch Vector uloupil pyramidu. Gru ho chce překonat a chce uloupit Měsíc... Výtvarné zpracování a technické aspekty filmu jsou bez chybičky. Český dabing (překvapivě staře znějící Jiří Lábus v hlavní roli) není špatný, ale originál by se mi pravděpodobně líbil o trochu víc. Bohužel ale jde o film typu Monstra versus Vetřelci , ve kterém je úplně jedno, o čem to vlastně je (například jestli se podaří uloupit Měsíc a jestli Gruovo srdce zjihne díky třem roztomilým sirotkům). Humor je vytvářen výhradně pomocí jednorázových jednoduchých vtípků a jiné emoce než humor nefungují. Naštěstí je ale těch jednorázových jednoduchých vtípků hromada a mnohé z nich fungují, jak mají. Mnohé jsou ale bohužel založeny na nepřeložitelných slovních hříčkách...

 • Recenze Já, padouch 3D na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Po dlouhé době míří do kin animovaný film, na který se mohou vypravit celé rodiny, aniž by děti tápaly nebo rodiče trpěli. Jmenuje se Já, padouch a má tu výhodu, že se od průměru vyvíjí k lepšímu.

Související články k filmu Já, padouch 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Shrek nebo Nemo? Vybíráme nejlepší animáky tohoto milénia

  Shrek nebo Nemo? Vybíráme nejlepší animáky tohoto milénia

  29. 4. 2016 09:45 "Animák", žánr, který si získává srdce nejen dětí, ale také většiny dospělých. Zatímco mladší divák ocení dobrodružné příběhy svých oblíbených hrdinů, dospělák si užije skrytý humor a neuvěřitelné, trefné a pravdivé hlášky. Vybrali jsme pro vás výčet takových animáků, které jistě stojí za to vidět.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Já, padouch

  Já, padouch

  17. 10. 2010 08:00 Klaďasové už nefrčí

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Animovaná komedie Já, padouch pobaví dospělé i děti

  Animovaná komedie Já, padouch pobaví dospělé i děti

  26. 9. 2010 14:00 Příběh zloducha, který se chystá spáchat zločin století, sleduje trojrozměrná americká komedie Já, padouch, jež byla včera uvedena v Praze v novinářské premiéře. Prostřednictvím darebáka Gru nabízí americký snímek zábavnou animovanou pohádku pro dospělé i děti. V české verzi, která se v kinech objeví od 21. října, ji na půvabu přidává hlas Jiřího Lábuse, který mluví ústy hlavního hrdiny.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.